Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune studijuojantys užsieniečiai užgaulias rasistines replikas pavertė linksmu grupės pavadinimu

LSMU užsienio studentų grupė
Tomo Janulevičiaus nuotr. / LSMU užsienio studentų grupė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) studijuojantys užsienio studentai prieš pat universiteto talentų šventę subūrė akapelos grupę. Laimėję konkursą būsimi medikai repeticijų salėje susitinka vis dažniau.

„Jau koncertavome ir prieš daug gausesnę auditoriją klube „Punto Jazz palėpė“. Jaudinomės, tačiau viskas pavyko puikiai“, – džiaugėsi iš Brazilijos į Lietuvą studijuoti atvykęs Orwas Majzoubas. 

Vadina kebabais

Aštuonių LSMU studentų suburta grupė greitai buvo pavadinta „Kebapella“. „Kai kurių mūsų grupės narių oda yra tamsesnio atspalvio, plaukai tamsūs, todėl neretai lietuviai gatvėje ar kitose viešose vietose mus vadina kebabais (juokiasi – aut.past.), o dainuojame akapela. Sujungėme šiuos du žodžius ir gavome linksmą ir kiek sarkastišką mūsų grupės pavadinimą“, – paaiškino iš Švedijos į Lietuvą studijuoti atvykusi Ban Shakir ir O. Majzoubas.

Studentų nuomone, gebėjimas skaudžius įžeidimus paversti humoru, tik rodo žmogaus stiprybę.

Studentų nuomone, gebėjimas skaudžius įžeidimus paversti humoru, tik rodo žmogaus stiprybę.

Nuolat besišypsanti Ban yra baigusi muzikos akademiją, turi muzikos mokytojos diplomą, tačiau pasirinko studijas LSMU ir džiaugiasi galinti savo žinias panaudoti grupėje. „Suburti grupę idėja kilo iš Airijos atvykusiai bendramokslei Lanai Hussein, tačiau ši mintis sužavėjo mus visus. Žinote, čia dainuoja ir viena lietuvaitė. Erika Endriukaitytė grupėje yra nuo grupės įkūrimo. Džiaugiamės, kad ir lietuviai studentai palaiko mus ir patys prisideda prie šio mažo projekto“, – kalbėjo B. Shakir.

Dainavo tik duše

Iš Brazilijos, Švedijos, Vokietijos, Airijos ir Lietuvos kilę jaunuoliai niekada nesvajojo, jog atvykę studijuoti medicinos į Lietuvą sutiks daug bendraminčių ir suburs grupę. Šiuo metu „Kebapella“ nariai savo pasirodymų metu atlieka dainų popuri anglų, vokiečių, švedų ir arabų kalbomis. Studentai tikina, jog dainuoti užsienio kalbomis yra lengviau, nei jomis kalbėti. 

Studentai tikina, jog dainuoti užsienio kalbomis yra lengviau nei jomis kalbėti. 

„Iki subūrėme grupę nesu dainavęs net prieš savo tėvus. Jei atvirai, dainuodavau tik duše, kai niekas negirdėdavo. Net neįsivaizdavau, jog galiu dainuoti ir dar koncertuoti“, – šyptelėjo Orwas.

Bendramoksliui pritarė ir Ban: „Neretai žmonės galvoja, jog nemoka dainuoti, tačiau būna atvirkščiai. Reikia tik išdrįsti. Būtų puiku jei prie mūsų prisijungtų ir daugiau norinčių kurti, dainuoti ir koncertuoti žmonių. Kviečiame ir lietuvius studentus. Nuo naujųjų mokslo metų planuojame plėsti repertuarą, dainuoti ir lietuviškai, naudoti daugiau instrumentų pasirodymuose“.

Dainuoti sveika

Dainingų studentų pasiteiravus, kaip studijuodami mediciną jie spėja dalyvauti repeticijose ir rengtis pasirodymams, visi vienbalsiu nusijuokė. „Taip. Medicinos studijos nėra lengvos, tačiau susitinkame ir po egzaminų, ir po sunkios dienos universitete. Dainuoti juk sveika. Tik dainuojant galima atsipalaiduoti, pamiršti rūpesčius ir kartu gerai praleisti laiką bendraminčių būryje“, – kalbėjo „Kebapella“ nariai.

Anot medicinos studentų, dainavimas ne tik padeda išlaikyti sveiką psichiką, tačiau ir gerina atmintį, padeda išvengti Alzhaimerio ligos simptomų, o judėjimas dainuojant stiprina raumenis, padeda palaikyti fizinę formą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min