Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno kolegijoje – robotų kovos (nuotraukos, video)

Kauno kolegijoje vykusių robotų varžybų akimirka
Kauno kolegijos nuotr. / Kauno kolegijoje vykusių robotų varžybų akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno kolegijos Technologijų fakultete gyvuoja automatikos entuziastų įsteigtas „Roboklubas“, kuriame susilieja ir technologijos, ir programavimas, ir kūryba. Būsimieji automatikai nusprendė ne slėpti savo eksperimentus už auditorijos sienų, o pademonstruoti publikai.

Ketvirtadienį Kauno kolegijoje organizuota „R&E diena“. Kompiuterinių technologijų katedra rengė robotų varžybas, kurių metu Automatinio valdymo studentai žiūrovus sužavėjo sukonstruotais radiobangomis valdomais robotais. Demonstruotos trys užduotys – „Lenktynės“, „Labirintas“ ir „Sumo“, o tikslas – nugalėti ir išrinkti stipriausiojo robotuko autorių.

„Lenktynių“ metu robotukai turėjo kuo greičiau ir tiksliau įveikti „Kauko“ vardu pakrikštytą trasą, „Sumo“ – tai tikros grumtynės, kurių metu vienas robotukas turėjo išstumti iš tam tikro apibrėžtos teritorijos kitą. Užduotis „Labirintas“ parodė manevringiausius robotukus – reikėjo įveikti vingiuotą trasą neprisiliečiant prie jos sienų.

Varžyboms teisėjavę Kompiuterinių technologijų katedros dėstytojai Igoris Šajevas ir Dominykas Baltrušaitis nusprendė pirmą vietą skirti Automatinio valdymo studentams Aloyzui Čibirkai ir Martynui Samuoliui, antrą – Gražvydui Bereniui, trečia vieta dalijosi Marius Augys ir Giedrius Žemaitis, ketvirtoji atiteko Vidmantui Masioniui.

Robotų kovose dalyvavusiai studentų komandai ir visam „Roboklubui“ vadovauja rungtynėms teisėjavęs Procesų valdymo laboratorijos vedėjas I.Šajevas, kuris studentus supažindina su elektronikos procesais, o jaunieji automatikai konstruoja įvairias roboformas: naudoja aplinkos atpažinimo jutiklius, diodus, fototranzistorius, akumuliatorius ir pan. bei susipažįsta su programavimo principais.

VIDEO: Robotų varžybos (Robotics competition)
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min