Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno technologijos universiteto studentams – „GECO“ stipendijos

Raimondas Štreimikis, UAB „GECO Investicijos“ direktorius ir KTU rektorius Petras Baršauskas. KTU archyvo nuotr.
Raimondas Štreimikis, UAB „GECO Investicijos“ direktorius ir KTU rektorius Petras Baršauskas. KTU archyvo nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno technologijos universitetas (KTU) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su viena sparčiausiai augančių atsinaujinančios energetikos bendrovių „GECO Investicijos“ – įmonė įsteigė ir kasmet skirs lėšų devynioms stipendijoms. Stipendijomis siekiama paskatinti gabius jaunuolius rinktis ir gilintis į perspektyvią šilumos energetiko specialybę bei likti studijuoti Lietuvoje, turinčioje gilias technologinių mokslų tradicijas.

Stipendijos bus skiriamos bakalauro antro, trečio ir ketvirto kursų Šilumos energetikos ir technologijų programos studentams. Stipendijos sieks nuo 400 Lt iki 1000 Lt kiekviena. Taip pat buvo pasirašyta sutartis dėl papildomos paramos skyrimo, už kurią bus nupirkta specializuotų knygų.

KTU rektorius Petras Baršauskas Universiteto vardu padėkojo UAB „GECO Investicijos“ ir ją atstovaujančiam Raimondui Štreimikiui už pilietišką ir socialiai atsakingą požiūrį į jaunų žmonių ugdymą. „Labai džiugina tai, kad įmonės investuoja į jauną žmogų, į mūsų visų ateitį“, – teigė P. Baršauskas.

Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas Andrius Vilkauskas, išreikšdamas padėką įmonei teigė, jog tokia parama parodo studentams, kad baigę mokslus specialistai yra laukiami įmonėse.

„Konkurencingumas ateina per efektyvumą. Norėdami Lietuvoje plėtoti efektyvią šilumos gamybą, turime ugdyti kvalifikuotus, naujausias pasaulines tendencijas bei technologijas išmanančius šilumos energetikos specialistus. Ir svarbu, kad vėliau jie turėtų kur pritaikyti ir plėtoti universitete įgytas žinias – turime diegti naujausias technologijas ir kurti modernias darbo vietas ateinančiam perspektyviam jaunimui“, – sakė R. Štreimikis, UAB „GECO Investicijos“ direktorius.

Pasak „GECO Investicijų“ vadovo, šiuo metu šilumos ūkis Lietuvoje išgyvena modernizacijos bangą, todėl svarbu populiarinti šilumos energetiko specialybę, kad mokyklas baigiantys jaunuoliai apsvarstytų tokią galimybę rinkdamiesi studijų kryptį.

„Kvalifikuoti šilumos energetikos specialistai bus reikalingi kaip niekada anksčiau. Tad gabiems, ambicingiems ir iniciatyviems absolventams tikrai galėsime pasiūlyti įdomų darbą“, – sakė R. Štreimikis.

Raimondas Štreimikis, UAB „GECO Investicijos“ direktorius ir KTU rektorius Petras Baršauskas. KTU nuotr.
Raimondas Štreimikis, UAB „GECO Investicijos“ direktorius ir KTU rektorius Petras Baršauskas. KTU nuotr.

Stipendijos – tai jau antrasis KTU ir „GECO Investicijų“ bendradarbiavimo etapas. Praėjusiais metais įmonė nupirko ir padovanojo KTU Mechanikos ir mechatronikos fakultetui naujausios mokslinės literatūros ir specialią programinę įrangą. Šilumos energetikos studijų programos studentai antrus metus atlieka praktiką „GECO“ Kauno biokuro katilinėje. Universitetas ir „GECO Investicijos“ ir toliau tęs bendradarbiavimą, planuojama keistis specialistais, kartu plėtoti jų kompetencijas, studentams bus suteikta galimybė pasisemti patirties ir žinių iš įmonės darbuotojų ir specialistų rašant mokslinius darbus susijusia tematika.

Paramos sutartis tarp UAB „GECO Investicijos“ bei KTU – tai dar vienas žingsnis, skatinantis aukštojo mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Finansine parama studentai skatinami siekti geresnių mokslo rezultatų, tapti geresniais savo srities specialistais. Šiuo metu ilgalaikes paramos sutartis KTU pasirašęs su 40 Lietuvos įmonių.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min