Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno valdžia pritarė trijų miesto universitetų jungtuvėms

Andrius Kupčinskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kupčinskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno miesto taryba ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kuria palaikoma Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) iniciatyva susijungti į Lietuvos universitetą.

„Skatiname ir remiame aukštųjų mokyklų siekį susijungti į vieną universitetą“, – sakė per Kauno tarybos posėdį Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Rezoliucija patvirtinta vienbalsiai.

Ketinimų protokolas tarp aukštųjų mokyklų iki 2022 m. atkurti istorinį Lietuvos universitetą buvo pasirašytas praėjusių metų pabaigoje. Po to universitetų senatai šiemet pritarė Lietuvos universiteto atkūrimui Kaune ir įgaliojo rektorius pradėti derybas su universitetų bendruomenėmis ir valdžios institucijomis.

KTU, LSMU ir VDU pradedamos kurti darbo grupės, kurios derins projekto detales ir numatys tolesnę jo eigą.

Pasak VDU rektoriaus Zigmo Lydekos, universitetuose sudarytose darbo grupėse bus diskutuojama, koks galėtų būti naujo darinio juridinis statusas, pavadinimas, finansavimo struktūra. Rektoriaus teigimu, šis procesas yra pakankamai subtilus, nes universitetai negali būti mechaniškai sudėti, todėl išgryninti idėjai prireiks nemažai laiko.

„Kauno universitetai nuolatos ieškojo bendravimo ir partnerystės formų, ir tai yra viena iš idėjų, kuriai turi pritarti pačių universitetų akademinės bendruomenės, pradedant senatais, tarybomis ir baigiant akademiniais žmonėmis. Vytauto Didžiojo universitete taip pat sudaryta darbo grupė šiam klausimui spręsti“, – sakė Z.Lydeka.

Esminis dalykas yra ne pats susijungimas, o kokybiniai, turinio pokyčiai – studijų programų optimizavimas, mokslo ir studijų potencialo telkimas, sisteminė pertvarka.

KTU rektorius ir Rektorių konferencijos prezidentas Petras Baršauskas akcentavo, kad susijungimas padės gerinti studijų ir mokslo tyrimų kokybę. „Šiandien nebegalime galvoti vien apie savo aukštosios mokyklos statuso išlaikymą, turime siekti kokybės, efektyvumo, konkurencingumo, o tam reikia stambinti struktūrą“, – teigė jis.

Pasak rektoriaus, esminis dalykas yra ne pats susijungimas, o kokybiniai, turinio pokyčiai – studijų programų optimizavimas, mokslo ir studijų potencialo telkimas, sisteminė pertvarka.

„Laukia didelis darbas, turėsime daug kalbėtis, diskutuoti. Tačiau, galvodami apie savo šalies ateitį, apie jaunus žmones ir tai, ką galėsime jiems pasiūlyti, privalome vienyti jėgas“, – sako P. Baršauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min