Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje padalinius ketina atverti Edinburgo Napier universitetas ir Bradfordo kolegija

Klaipėdos universitetas iš paukščio skrydžio
Antano Stanevičiaus nuotr. / Klaipėdos universitetas iš paukščio skrydžio
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dvi Jungtinės Karalystės mokslo ir studijų bei profesinio ugdymo įstaigos: Edinburgo Napier universitetas ir Bradfordo kolegija – svarsto planus Klaipėdoje steigti jungtinį padalinį. Jos ketina burti tarptautinį dėstytojų ir studentų kolektyvą bei adaptuoti kai kurias mokymo programas uostamiesčio ekonominei ir socialinei situacijai.

Pernai Klaipėdos miesto savivaldybės kvietimu uostamiestyje pirmąkart apsilankę mokyklų atstovai susidomėjo jo galimybėmis ir perspektyvomis. Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, užsienio partnerių entuziazmas teikia pagrįstų vilčių sužadinti priblėsusią uostamiesčio akademinę dvasią ir suaktyvinti aukštojo mokslo studijų bei profesinio ugdymo sritį.

Edinburgo Napier Universitetas, viena iš didžiausių Škotijos studijų įstaigų, vykdo inžinerijos, verslo, informacinių technologijų bei kitų krypčių studijų programas.

Nuo 1832 m. istoriją skaičiuojančios Bradfordo kolegijos, įsikūrusios Šiaurės Anglijoje, pagrindinė veiklos sritis – profesinis ugdymas, apimant ir profesijos mokytojų ruošimą bei įvairių mokymo programų rengimą pagal verslo sektoriaus užsakymus.

Tarp užsienio mokyklų prioritetų – pageidavimas glaudžiai bendradarbiauti su vietos darbdaviais ir įgyvendinti jų pageidavimus, prisidedant prie konkurencingo verslo skatinimo.

Universitetas ir kolegija taip pat akcentuoja neketinančios tapti esamų uostamiesčio mokslo, studijų bei profesinio rengimo įstaigų konkurentais, bet norėtų įsitraukti į vieningą jų tinklą ir užpildyti profesinio ugdymo bei studijų nišas.

Praėjusių metų pabaigoje Napier universitetas pasirašė ketinimų bendradarbiauti  sutartį su Klaipėdos universitetu (KU). Šiandien KU Senate bus aptariami bendradarbiavimo aspektai ir galimybės.

Nuo praėjusių metų iki šiol triskart Lietuvoje viešėję Napier universiteto ir Bradfordo kolegijos atstovai savo sumanymus yra pristatę Švietimo ir mokslo  ministerijai, viešosioms įstaigoms „Investuok Lietuvoje“ ir „Versli Lietuva“, susitiko su stambiais Klaipėdos regiono darbdaviais.

Planuojama, kad dviejų bendradarbiavimo planus puoselėjančių užsienio mokyklų siūlomos mokymo ir studijų programos Klaipėdoje galėtų vienos kitas papildyti. Šiuo metu pilotinio projekto planas yra tikslinamas.

„Atrodo, kad šis bendradarbiavimas turi potencialo suteikti naujų spalvų Klaipėdos akademiniam peizažui, – sakė meras V. Grubliauskas. – Aktualios studijų programos, rengiamos derinant mokyklų stipriąsias puses ir regiono poreikius, bei tarptautinės komandos įsiliejimas į miesto gyvenimą neabejotinai jį praturtins naujomis  galimybėmis ir perspektyvomis, kurios aktualios visai Vakarų Lietuvai.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min