Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos universitetas viešajai įstaigai moka už sau priklausančias patalpas

Klaipėdos universitetas.
15min nuotr. / Klaipėdos universitetas.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos universitetas (KU) ne tik tinkamai neprižiūri, kaip naudojamas jo valdomas valstybės turtas, bet ir pats moka nuomą už jam priklausančias patalpas, teigia Valstybės kontrolė.

Auditoriai taip pat teigia nustatę, kad ši aukštoji mokykla su savo darbuotojais ir kitais privačiais asmenimis pasirašė autorines sutartis už daugiau nei 1,6 mln. litų, netaikydama Viešųjų pirkimų įstatymo, teigia Valstybės kontrolė (VK).

Dėl nustatytų pažeidimų valstybės auditoriai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Valstybės auditoriai nustatė, kad Mokslo ir technologijų parkas, kuriam KU neatlygintinai perdavė valdyti per 3000 kvadratinių metrų ploto patalpas, dalį jų perdavė naudotis privačioms įmonėms ir įstaigoms, sudarydamas eksploatacijos sutartis, nors savo interneto svetainėje viešai skelbia, kad išnuomoja biuro patalpas.

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė teigė, kad reikšmingų pažeidimų KU nustatoma ne pirmą kartą. Pernai jų sumažėjo, bet nepakankamai.„Nuomoti šį turtą galėjo tik pats universitetas viešo konkurso būdu, o gauti nuompinigiai privalėjo būti pervedami į valstybės biudžetą. Beveik šeštadaliu šių patalpų tokiomis pat sąlygomis naudojasi ir du universiteto padaliniai, 2009 metais Mokslo ir technologijų parkui už tai sumokėję 188 tūkst. litų“, – teigiama VK išvadoje.

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė teigė, kad reikšmingų pažeidimų KU nustatoma ne pirmą kartą. Pernai jų sumažėjo, bet nepakankamai.

„Tikimės, kad bent trečias kartas nemeluos, ir šiais metais universitetas atidžiau priims sprendimus, kur ir kaip naudoti valstybės lėšas bei turtą“, – VK pranešime cituojama G.Švedienė.

Auditoriai taip pat aptiko, kad KU dar 2007 metais su Skuodo, Kretingos ir Mažeikių rajonų savivaldybėmis sudarė sutartis, kuriomis įsipareigojo parengti šių savivaldybių teritorijų bendruosius planus. Vykdydamas sutartis universitetas su savo darbuotojais ir privačiais asmenimis pasirašė 83 autorines sutartis už daugiau nei 1,6 mln. litų, netaikydamas Viešųjų pirkimų įstatymo. Todėl valstybės auditoriai negalėjo įsitikinti, ar teritorijų planavimo darbus universitetas įsigijo ekonomiškiausiu būdu.

Viešųjų pirkimų įstatymą universitetas pažeidė ir rekonstruodamas patikėjimo teise valdomas patalpas. Nustatyta, kad sutartis su konkursus laimėjusia statybų bendrove sudarė ne universitetas, o jo pasamdytas statybų darbų valdytojas, nors Viešųjų pirkimų įstatymas darbų pirkimo sutartį įpareigoja pasirašyti patį užsakovą.

Auditoriai taip pat nustatė, kad iš pernai skirtų lėšų universitetas 204 tūkst. litų panaudojo avansu sumokėti gyventojų pajamų mokestį ir užsisakė prekių bei paslaugų 2010 metams, nors teisės aktai ir draudžia avansu mokėti už kitų metų išlaidas. Universitetas į valstybės biudžetą taip pat laiku nepervedė už suteiktas paslaugas gautų beveik 400 tūkst. litų.

Audito metu universitete rasta pažeidimų darbuotojams skiriant ir išmokant priedus ir priemokas. Be to, Klaipėdos universitetas netinkamai tvarkė ir turto, pajamų, išlaidų ir finansavimo iš biudžeto, pavedimų ir kitų lėšų buhalterinę apskaitą.

Medžiaga dėl Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų perduota Generalinei prokuratūrai.

Valstybės kontrolieriaus pavaduotojas įpareigojo Klaipėdos universiteto rektorių Vladą Žulkų per 60 dienų ištaisyti pažeidimus ir patraukti atsakomybėn juos padariusius asmenis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min