Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LSAS: kovojant dėl geresnių įvertinimų – nauji studentų sukčiavimo metodai

Egzaminas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Egzaminas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) pastebi, kad šiuo metu aukštosiose mokyklose vykstanti studentų egzaminų sesija išskirtinė studentų, informuojančių apie akademinio nesąžiningumo atvejus, gausa bei naujais sukčiavimo metodais.

LSAS kreipėsi į aukštąsias mokyklas prašydama imtis priemonių prieš šios sesijos metu itin populiariu tapusį egzaminų laikymą už kitus asmenis. Pastebima, kad gabių studentų, galinčių suteikti egzamino laikymo paslaugas, nesibaiminama ieškoti net ir oficialiose aukštųjų mokyklų interneto svetainėse.

Nors daugumoje aukštųjų mokyklų studentai yra informuojami, jog egzaminus leidžiama laikyti tik pateikus studento tapatybę patvirtinančius dokumentus, LSAS prašo aukštąsias mokyklas imtis visų būtinų priemonių tam, kad atsiskaitymų ir egzaminų vykdymas nesudarytų galimybių sukčiauti.

Mus itin neramina tai, kad būdas, kuomet laikyti egzaminą siunčiamas kitas asmuo, šiemet tapo toks populiarus – tai nebūtų įmanoma, jei visose aukštosiose mokyklose į akademinę etiką ir studijų kokybę būtų žiūrima griežtai. Teigia A.Markas.

„Mus itin neramina tai, kad būdas, kuomet laikyti egzaminą siunčiamas kitas asmuo, šiemet tapo toks populiarus – tai nebūtų įmanoma, jei visose aukštosiose mokyklose į akademinę etiką ir studijų kokybę būtų žiūrima griežtai. Jeigu semestro metu studijos vyktų tinkamai, būtų užkirstas kelias ir daugybei kitų sukčiavimo būdų – dėstytojai turėtų matyti studento darbą ir pažangą semestro metu, tada tokie atvejai, kaip pateikiamas nurašytas rašto darbas, ar egzaminą laiko kitas asmuo, net neturėtų būti įmanomi.“ – teigia LSAS prezidentas Arūnas Markas.

LSAS atkreipia dėmesį, jog nemažėja ir studentų, besiskundžiančių dėl korupcijos atvejų, kai pavieniams studentams ar grupėms nurodoma kokiomis sąlygomis egzaminas gali būti išlaikytas – nuo prašymų pirkti dėstytojų išleistas knygas ar nurodytus konkrečius daiktus iki reikalavimų sumokėti pinigines sumas.

„Pastebime teigiamus pokyčius korupcijos problemos aukštosiose mokyklose sprendime – studentai rečiau tokius atvejus toleruoja,  dažniau apie juos informuoja, kreipiasi patarimo. Tačiau, kadangi pranešėjo apie korupcijos atvejį apsaugos Lietuvoje vis dar nėra, įkalbėti studentus kreiptis į teisėsaugos institucijas pavyksta gana retai – bijoma dėstytojų ar administracijos spaudimo.“ – teigia A.Markas.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga prašo akademinės bendruomenės nelikti abejingais bei pastebėjus nesąžiningumo atvejus aukštojoje mokykloje, apie tai pranešti savo mokymosi institucijoje veikiančiai akademinės etikos komisijai, studentų atstovybei arba Lietuvos studentų atstovybių sąjungai.

Susipažinti su skelbimais viešoje erdvėje galite sekdami šias nuorodas:
http://www.skelbiu.lt/forumas/ie–kau–mogaus–kuris–gerai–mok–t–teis–7034.html
http://www.skelbiu.lt/skelbimai/zmogus–kuris–ismano–teise–10019236.html
http://www.skelbikas.lt/studentams–padedu–islaikyti–matematikos–ir–fizikos–egzaminus–674857.html
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min