Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos ir Kanados susitarimas dėl jaunimo mainų jau įsigaliojo

Derybos
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Derybos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spalio 1-ąją įsigaliojo Lietuvos ir Kanados vyriausybių susitarimas dėl jaunimo mainų, kuris buvo pasirašytas praėjusių metų lapkričio 19 d. Vilniuje.

Šio susitarimo tikslas – sudaryti galimybes Lietuvos ir Kanados jaunimui pagilinti specialybės ir kalbos žinias, studijuoti ir dirbti atostogų metu kitoje susitariančiojoje valstybėje, pažinti jos visuomenę bei kultūrą. Dalyvavimas jaunimo mainų programoje sudarys sąlygas jauniems piliečiams pagilinti žinias, įgytas universitetinių ir neuniversitetinių studijų metu, įgyti darbo patirties, taip pat tobulinti kitos valstybės kalbos mokėjimą, geriau pažinti tos valstybės kultūrą ir visuomenę. Neabejotinai, tai skatins ir abiejų valstybių savitarpio supratimą, teigiama išplatintame pranešime.

Lietuvos ir Kanados piliečiai, norintys dalyvauti jaunimo mainų programoje pagal šį susitarimą, prašymo pateikimo metu turės būti nuo 18 iki 35 metų. Jie taip pat turės įrodyti, kad yra sudarę iš anksto suderintą darbo sutartį, vyksta stažuotis arba atlikti praktiką. Jie jaunuolis vyks turizmo ar kultūriniais pažintiniais tikslais, jis turės patvirtinti savo ketinimą keliauti priimančiojoje valstybėje ir retkarčiais dirbti, kad jo padėtis būtų finansiškai stabilesnė.

Lankytis šalyje pagal šį susitarimą galima ne daugiau kaip du kartus. Kiekvieno buvimo trukmė – ne ilgesnė kaip vieneri metai. Susitarime numatyta, kad Kanados piliečiai, atvykstantys į Lietuvą, neatsižvelgiant į padėtį darbo rinkoje gaus leidimą dirbti buvimo laikotarpiu. Atitinkamai Lietuvos piliečiams, nuvykusiems į Kanadą, neatsižvelgiant į padėtį Kanados darbo rinkoje, bus išduotas leidimas dirbti, galiojantis jų buvimo laikotarpiu.

Konkretus skaičius jaunų asmenų, galinčių dalyvauti jaunimo mainų programoje, bus nustatomas kasmet abiejų valstybių sutarimu, apsikeičiant diplomatinėmis notomis. Šių metų paskutinį ketvirtį numatyta susitarimą taikyti 100 asmenų iš kiekvienos pusės.

Taip pat tikimasi, kad susitarimas padės stiprinti ryšius su lietuvių bendruomene Kanadoje. Lietuvių kilmės kanadiečiai atostogaudami ar studijuodami Lietuvoje galės gilinti lietuvių kalbos žinias, geriau susipažinti su savo ištakomis ir mūsų šalies kultūra.

Daugiau informacijos apie Kanadoje nustatytas sąlygas jaunimo mainų programos dalyviams ir kontaktinę informaciją galima rasti čia.

Komentarai
Temos Kanada, Lietuva
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min