Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos studentų sąjunga ragina jaunimą įveikti tingumą ir eiti balsuoti Europos Parlamento rinkimuose

Paulius Baltokas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Paulius Baltokas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iki pat gegužės vidurio Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragino kandidatus į Europos Parlamentą pasirašyti Europos studentų sąjungos inicijuotą manifestą „Vote for education“ (liet. „Palaikykite švietimą“). Šiuo dokumentu studentai kvietė kandidatus į EP atkreipti dėmesį į švietimo sistemoje įsisenėjusias problemas ir susipažinti su studentų siūlymais jų sprendimui.

„Siekiame, kad studentų balsas būtų išgirstas aukščiausioje Europos Sąjungos valdymo institucijoje, todėl sukūrėme šį manifestą apimantį dešimt pačių svarbiausių aspektų susijusių su aukštuoju mokslu. Tikimės, kad naujieji parlamentarai sieks šių siūlymų įgyvendinimo“, – teigė LSS prezidentas Paulius Baltokas. 

Labai svarbu, kad antrajame prezidento rinkimų ture ir balsavime už kandidatus į Europos Parlamentą dalyvautų kiek galima daugiau žmonių, kadangi šie sprendimai tiesiogiai lems mūsų ateitį.

Manifestas apima nemokamo mokslo nepaisant kilmės, Europos sąjungos paramos jaunimo organizacijoms ir mobilumo programoms, nedarbo mažinimo, vienodų sąlygų įgyti aukštąjį mokslą trečiųjų šalių piliečiams sudarymą ir  skaidrumo sprendimų priėmime idėjas. „Idėjos išsakytos manifeste apima tiek socialinę, tiek ekonominę aukštojo mokslo dimensijas, siekiame, kad aukštasis mokslas būtų prieinamas kiekvienam pagal jo gebėjimus, nepaisant kultūrinių, finansinių, rasinių skirtumų“, – sakė P.Baltokas. 

Studentų sąjungos prezidentas pastebi, kad pirmajame Prezidento rinkimų ture balsavo tik 37 proc. 18–24 metų jaunuolių turinčių balso teisę. 

„Labai svarbu, kad antrajame prezidento rinkimų ture ir balsavime už kandidatus į Europos Parlamentą dalyvautų kiek galima daugiau žmonių, kadangi šie sprendimai tiesiogiai lems mūsų ateitį“, – ragino P.Baltokas.

Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min