Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LiJOT: politikų skaidrumo stoka didina jaunimo abejingumą

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Šarūnas Frolenko
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas Šarūnas Frolenko
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kylantis nepasitikėjimas Seimu ir Vyriausybe kelia nerimą ir Lietuvos jaunimui. Reaguodami į diskusijas keliančius įvykius, šį savaitgalį vykusioje Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) 28-ojoje Asamblėjoje susirinkę aktyviausiai šalyje veikiančių jaunimo organizacijų atstovai nusprendė kreiptis į Seimą bei Vyriausybę dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo praktikos Seime.

„Jaunimas yra įsitikinęs, kad visuomenės požiūrį formuoja institucijų atstovų reputacija, veikla bei jos skaidrumas. Nuo požiūrio į valstybės institucijas priklauso piliečių, ypač jaunimo, aktyvumas dalyvaujant rinkimuose bei kitose pilietinėse veiklose“, – sako LiJOT prezidentas Šarūnas Frolenko.

Pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kai teisėsaugos institucijos prašo panaikinti teisinę neliečiamybę tautos atstovams. Tokius prašymus jaunimo atstovai suvokia kaip valdžių atskyrimo principo įgyvendinimą, kadangi tik teismas, vykdydamas jam Konstitucijos pavestas funkcijas, gali vykdyti teisingumą valstybėje ir konstatuoti, ar buvo įvykdytos nusikalstamos veikos arba administraciniai teisės pažeidimai.

Jaunimas įsitikinęs, jog atvejai, kai Seimo ir Vyriausybės nariai vengia atsakomybės ir piktnaudžiauja Konstitucijos jiems suteikta teisine neliečiamybe, kelia nepasitikėjimą ne tik atskirais tautos atstovais, bet ir visomis valstybės institucijomis.

„LiJOT prašo seimo narių vykdyti Konstitucijos nustatytas įstatymų leidybos funkcijas, o tyrimo ir teisingumo vykdymo funkcijas palikti teisėsaugos institucijoms ir teismui. Pažymime, jog savanoriškas Seimo ar Vyriausybės nario prašymas panaikinti neliečiamybę, kai dėl to kreipiasi teisėsaugos institucijos, gali ženkliai pagerinti pasitikėjimą valstybės institucijomis. Taip pat raginame visus tautos atstovus atsakingai vertinti kiekvieną tokį atvejį, nes imuniteto panaikinimas ir įvykdytas teisingumas išsklaido abejones bei skatina visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis.“, – tvirtina Š. Frolenko.

Asamblėja yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos narių susirinkimas, turintis visas visuotinio narių susirinkimo teises. Joje priimami nauji nariai, tvirtinami įstatai, svarstomos rezoliucijos ir pozicijos. Ji vyksta du kartus per metus – rudenį ir pavasarį.

Primename, kad Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) yra didžiausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų Lietuvoje sąjunga, vienijanti daugiau nei 200 tūkstančių jaunų žmonių Lietuvoje. Organizacijos tikslas – kelti jaunimo organizacijų kompetenciją ir atstovauti jaunimo organizacijų ir jaunimo interesams.

 
Komentarai
Temos LiJOT, Seimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min