Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LSAS: būsimieji studentai studijas turėtų rinktis ne pagal reklamą, bet pagal asmeninius gabumus

Ieva Dičmonaitė
15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr. / Ieva Dičmonaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) atkreipia dėmesį, jog nuo birželio 1 iki liepos 22 dienos norintys studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose gali teikti prašymus.

„Renkantis būsimą profesiją bei aukštąją mokyklą, svarbu nepasimesti tarp reklamų bei nesivadovauti vien tėvų, draugų ar mokytojų nuomone. Svarbiausiais kriterijais renkantis studijas turėtų būti asmeniniai gebėjimai. Be abejo, būtina atsižvelgti į aukštosios mokyklos teikiamų studijų privalumus ir trūkumus, absolventų įsidarbinamumo rodiklius, dėstytojų kvalifikacijas ir pasirinkti geriausiai lūkesčius atitinkančias studijas”, – sako LSAS prezidentė Ieva Dičmonaitė.

LSAS atkreipia dėmesį, jog prašymai bendrojo priėmimo metu priimami tik internetu (www.lamabpo.lt) iki liepos 22 d. 17 val. Stojantieji, kurie mokyklas baigė anksčiau nei 2010 metais arba išsilavinimą įgijo užsienyje, dokumentus turės pristatyti į vieną iš bendrojo priėmimo punktų (Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos aukštosiose mokyklose, Utenos, Marijampolės ir Alytaus kolegijose).

LSAS pataria stojantiesiems pasidomėti ir šiais metais numatytomis naujovėmis: sugriežtintais minimaliais reikalavimais norintiems patekti į valstybės finansuojamas vietas, numatytomis galimybės įskaityti tarptautinių užsienio kalbų egzaminų įvertinimus. LSAS taip pat primena, norintiems studijuoti meno studijas reikės laikyti stojamuosius egzaminus, o pageidaujantys studijuoti pedagogikos studijų srities studijas – kaip ir pernai, turės dalyvauti motyvacijos patikrinime. Stojantieji neturėtų pamiršti pasitikrinti ar nėra pasikeitę reikalaujami mokomieji dalykai/laikyti egzaminai konkursiniam balui apskaičiuoti. Kaip ir pernai priėmimas į universitetus ir kolegijas vyks tuo pačiu metu.

LSAS primena, jog stojantieji į aukštąsias mokyklas bei turintys klausimų arba susidūrę su problemomis pildant prašymus LAMA BPO sistemoje, jau dabar gali kreiptis į LSAS bei gauti atsakymus bei konsultacijas. Savo klausimus stojantieji gali siųsti į elektroninį paštą konsultantai@lsas.lt

Taip pat klausimus galite adresuoti ir studentų ekspertams, siųsdami juos e.paštu studentai@15min.lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min