Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LSAS: valstybės finansuojamose vietose – studentai, surinkę vos 2,2 balo

Naujasis LSAS vadovas – Arūnas Markas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Arūnas Markas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasibaigus bendrajam priėmimui į Lietuvos aukštąsias mokyklas paaiškėjo, kad į valstybės finansuojamas vietas įstojo studentai, surinkę vos 2,2 balo iš 21 galimo. Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) atkreipia dėmesį, kad situacija, kai aukštosios mokyklos bet kokia kaina konkuruoja dėl didesnio krepšelių kiekio, pagrindžia nuogąstavimus, jog aukštojo mokslo reformos tikslai – skatinti aukštąsias mokyklas konkuruoti dėl geriausių abiturientų keliant studijų kokybę, keisti studentų pasiskirstymą tarp švietimo sistemos sektorių – ir šiemet liko nepasiekti.

„Situacija, kai į aukštųjų mokyklų studijas priimami net minimalaus balų skaičiaus nesurenkantys studentai, kelia abejonių dėl reformos metu užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo. Jau antrus metus iš eilės konkurencija tarp aukštųjų mokyklų vyksta tik dėl didesnio priimtų studentų skaičiaus, neįvertinant, ar priimami asmenys turi pakankamai gabumų studijuoti aukštosiose mokyklose. Labiausiai dėl to kenčia gabūs studentai, nes studijos yra orientuojamos į vidutinių gebėjimų asmenis“, – teigia LSAS prezidentas Arūnas Markas.

Pasak LSAS prezidento, tokie atvejai būtų pateisinami, jei Lietuvos aukštosiose mokyklose būtų įprasta išlaikyti griežtą kokybės kartelę, studijų metu atsisakant reikiamo studijų lygio nepasiekusių studentų, kaip yra daugelyje Europos šalių. Tačiau siekdamos išlaikyti gautą finansavimą dauguma Lietuvos aukštųjų mokyklų nėra linkusios nepriimti mažą žinių bagažą turinčių abiturientų arba studijų laikotarpiu išbraukti prastai studijuojančius studentus.

LSAS primena, kad praėjusiais metais įvesta nauja valstybės finansavimo studijoms sistema, kai buvo suvienodinti stojimo reikalavimai skirtingų krypčių studijų programoms ir aukštosioms mokykloms. Dėl reikalavimų suvienodinimų pernai neįstojo dalis gabių studentų, o mokamose ir valstybės finansuojamose studijų vietose galėjo studijuoti studentai, gavę ir 1,6 iš 21 galimo balo.

„Daugiau dėmesio turėtų būti skiriama profesinio ir kolegijų sektoriaus plėtrai, šiuose sektoriuose turėtų būti didinamas ir stojančiųjų skaičius. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos valstybių, kurioje absoliuti dauguma studentų stoja į universitetus. Išsivysčiusiose valstybėse daugiausia studentų studijuoja profesinėse mokyklose ir kolegijose, o patys gabiausi ir motyvuoti, trečdalis visų studentų – universitetuose“ , – sako A.Markas.

LSAS atkreipia dėmesį, kad pasibaigus priėmimui praėjusiais metais, kai į aukštąsias mokyklas įstojo studentai su 1,6 stojamojo balo, LSAS siūlė aukštosioms mokykloms įvesti minimalų stojamąjį balą, tačiau toks balas taikomas tik vienoje aukštojoje mokykloje. 

Komentarai
Šioje istorijoje Studentas, LSAS
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min