LSKL starte – kovos iki kraujo

Pirmadienio vakarą startavusioje Lietuvos studentų krepšinio lygoje buvo pralieta kraujo. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkas Mindaugas Norkus po rungtynių buvo išvežtas į ligoninę. Vaikinui teko operuoti nosį.
Krepšinio kamuolys
Krepšinio kamuolys / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Lygos čempionų titulą ginanti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) komanda pirmajame ture nežaidė, o vicečempionė Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) ekipa sezoną pradėjo įspūdingu sutriuškinimu.

Vicečempionai sezoną pradėjo pergale

Vilniaus Mykolo Romerio universiteto (MRU) komanda triuškinamai pradėjo sezoną. Vilniečiai namuose net 114:72 (32:15, 24:16, 23:22, 35:19) pažemino Lietuvos žemės ūkio universitetą (LŽŪU).

Rungtynėse intrigos nebuvo nuo pat pirmos minutės. Visa galva pajėgesni ir labiau patyrę vilniečiai nesunkiai rasdavo kelią varžovų krepšio link. Rezultatas augo kiekviename kėlinuke, o triuškinti MRU varžovus ėmė paskutiniame ketvirtyje, kai LŽŪU krepšininkai nuleido rankas.

„Vaikinams pasakiau, kad žaidėme su būsimais čempionais. Visai kitas greitis ir kitas nusiteikimas nei mūsų. Jei varžovai turės visus krepšininkus sezono pabaigoje, VDU ekipai bus labai sunku vėl laimėti lygą“, – pagyrų varžovams negailėjo LŽŪU vyr. treneris Robertas Ragauskas.

„Vaikinai ramiai ir užtikrintai žaidė. Varžovas buvo tikrai ne pats stipriausias, tad tikimės ateityje rimtesnių rungtynių. Meistriškumo skirtumas dabar buvo milžiniškas“, – po dvikovos sakė MRU strategas Vytautas Poteliūnas.

MRU – LŽŪU :72 (32:15, 24:16, 23:22, 35:19).

MRU: S.Kulvietis 28, M.Kazonas 21, E.Bendžius 18.

LŽŪU: A.Lubys 15, Š.Dimša 13, L.Biesagirskas 12.

Kaune – gladiatorių verta kova

Kauno technologijos universitetas (KTU) surengė gražią atidarymo šventę, o krepšininkai jos nesugadino: rezultatu 90:88 (23:16, 18:23, 25:19, 24:30) nugalėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) komandą.

Sunki ir klampi kova laimingai baigėsi šeimininkams, o VGTU krepšininkams sekėsi gerokai prasčiau. Komanda ne tik patyrė pralaimėjimą, bet ir po rungtynių palydėjo du krepšininkus į ligoninę. Mindaugui Norkui buvo smarkiai sumušta nosis ir medikai aiškinosi, ar ji nėra lūžusi. Arūnas Pranevičius medikams rodė savo koją, kuriai irgi buvo įtariamas lūžis.

KTU komandą į priekį tempė Edgaras Stanionis – pelnė pusę visų komandos taškų.

„Sunkos rungtynės, kurios man dar kaip ir nesibaigė. Esu pakeliui su vaikinais į ligoninę ir neaišku, kaip čia viskas baigsis. O per rungtynes pritrūko paprasčiausios sėkmės“, – po dvikovos su auklėtiniais keliaudamas į ligoninę sakė VGTU strategas Gintaras Šerkšnas.

„Varžovas vertas pagarbos. Sunkios rungtynės ir buvo labai sunku išplėšti pergalę. Žinoma, E.Staniomis traukė visą komandą“, – po dvikovos sakė KTU vyr. treneris Vitoldas Masalskis.

KTU – VGTU 90:88 (23:16, 18:23, 25:19, 24:30).

KTU: E.Stanionis 44 (14/18 – 2 tšk., 7 atk. kam.), V.Kružikas 14, Ž.Skučas 9.

VGTU: E.Pundzius 31 (8/10 – 3 tšk., M.Girnius 17, G.Marciukaitis 12.

Šiauliuose  – dramatiška ŠU pergalė

Saulės miesto studentai (ŠU) namų aikštelėje po itin atkaklios kovos rezultatu 79:74 (15:18, 19:21, 25:20, 20:15) nugalėjo Klaipėdos universitetą (KU) ir sezoną pradėjo pergale.

Itin atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi begalę kartų. Klaipėdos komandai įgyti didesnį pranašumą trukdė klaidos, kurių krepšininkai padarė net 26.

Rungtynių laimėtojas paaiškėjo paskutinėmis minutėmis.

„Negalėčiau pasakyti, kad mes buvome stipresni. Tiesiog rungtynių pabaigoje šypsojosi sėkmė ir iškovojome pergalę“, – fortūnai dėkojo ŠU treneris Rolandas Vaičiūnas.

„Krepšininkai nesugebėjo atlikti derinių, kuriuos nurodžiau daryti paskutinių atakų metu. Tad taškų nepelnėme ir varžovai tuo pasinaudojo“, – apie nesėkmingą rungtynių pabaigą kalbėjo KU vyr. treneris Dainius Miliūnas.

ŠU – KU 79:74 (15:18, 19:21, 25:20, 20:15).

ŠU: Ž.Petraitis 21, A.Kvedaravičius 14, P.Knyza 13.

KU: J.Kazakauskas, K.Timofejevas po 16, T.Klimas 15.

VPU per mačą su LKKA pritrūko kvapo

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai, žaisdami namuose, ilgai pirmavo prieš Lietuvos kūno kultūros akademiją (LKKA), tačiau paskutiniajame kėlinuke buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą 84:94 (27:21, 18:18, 28:25, 18:30).

Aikštelės šeimininkai gerai pradėjo rungtynes ir ilgai laikė žaidimo gijas savo rankose. Kauniečiai neleido VPU ekipai atitrūkti, tačiau nuolat turėjo kelių taškų deficitą.

Paskutiniame kėlinuke geriau fiziškai pasiruošę kauniečiai truktelėjo į priekį ir iškovojo sunkią pergalę.

„Rungtynių pabaigoje žaidėme protingiau. Komanda gynyboje buvo kaip kumštis ir pavyko iškovoti sunkią pergalę“, – po dvikovos sakė LKKA treneris Edas Nickus.

„Varžovai labiau patyrę. Mums pritrūko jėgų pačioje rungtynių pabaigoje, kai per paskutinias keturias minutes varžovai susikrovė reikiamą skirtumą. Esame jauna komanda ir pritrūko šaltakraujiškumo“, – dvikovą apibūdino VPU vyr. treneris Algimantas Šatas.

VPU – LKKA 84:94 (27:21, 18:18, 28:25, 18:30).

VPU: D.Tarvydas 32 (7/15 – 3 tšk.), V.Jatulevičius 14, G.Giedra, A.Čižikas po 10.

LKKA: V.Sragauskis 33 (10/16 – 2 tšk.), Š.Vingelis 28 (8/12 – 2 tšk.),  D.Gricius 16.