Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KU atmeta studentų priekaištus, kad pažeidžia įstatymus rotuodami magistrantus

Klaipėdos universitetas
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdos universitetas (KU) į valstybės finansuojamas studijas įstojusiems antros pakopos studentams neužtikrina teisės studijuoti nemokamai visą studijų laikotarpį ir taip pat pažeidžia Mokslo ir studijų įstatymą, teigia Lietuvos studentų sąjunga (LSS). Tuo metu KU rektorius Vladas Žulkus įsitikinęs, kad magistrantų rotuoti įstatymas nedraudžia, ir sako, jog tokiai tvarkai pritaria universiteto studentai.

„Universitetas kas semestrą šiems studentams organizuoja konkursą nemokamoms studijų vietoms užimti. Lietuvos studentų sąjunga tokius aukštosios mokyklos veiksmus vertina kaip studentų teisės į nemokamą mokslą pažeidimą ir prašo valstybės institucijų pagalbos“, – teigiama antradienį išplatintame LSS pranešime.

LSS teigia ketinanti kreiptis į Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą bei švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių, kad būtų pripažinta, jos studentų teisė į nemokamą mokslą buvo pažeista, ir jiems būtų atlyginta žala.

Studentų atstovai pabrėžia, kad šiuo metu magistrantams įstatymu užtikrinta teisė studijuoti nemokamai visą studijų laiką. Tam nustatytos dvi sąlygos – įstoti į valstybės finansuojamą vietą ir studijuoti taip, kad nebūtum šalinamas. Mokslo ir studijų įstatyme, kitaip nei iki tol galiojusiame Aukštojo mokslo įstatyme, teisė spręsti dėl valstybės finansavimo perskirstymo antros pakopos studijų eigoje aukštosioms mokykloms nesuteikta.

Pasak LSS, galimybė kas semestrą keisti vietomis mokančius ir nemokančius už mokslą antros pakopos studentus KU įtvirtinta 2009 metų rugsėjį, kai šiuo klausimu universiteto Senatas priėmė specialų nutarimą.

„Universiteto Senato sprendimas priimtas pažeidžiant įgaliojimų ribas, nes tuo pačiu klausimu įstatymu jau buvo išreikšta valstybės valia“, – pažymima pranešime.

V.Žulkus antradienį BNS teigė, kad KU studentai neprieštarauja dabartinei tvarkai.

„Mes vakar su studentais kalbėjime apie mūsų įvestą tvarką, kad rotacija turi būti. Mūsų studentai taip pat mano, kad rotacija turi būti (iš kalbu apie magistratūrą), tokia yra ir mūsų rektorato nuomonė. Kiekvienas universitetas turi teisę savo tvarką įsivesti, kadangi įstatymas to nedraudžia. Buvo prieš porą metų ir su Studentų sąjunga sutarta, kad bus rotacija, dabar jų nuomonė pasikeitė, bet mūsų studentų atstovų nuomonė liko tokia pati“, – tikino jis.

Rektorius įsitikinęs, kad rotuoti studentus reikalauja sveikas protas.

„Rotacija pas mus bus. Mes galvojame, kad tai neprieštarauja Mokslo ir studijų įstatymui. Be to, tai yra sveiko proto dalykas – dvejus metus magistrantūrą studijuojantis studentas yra saugus, net jeigu studijos sekasi blogai. Taip neturi būti“, – įsitikinęs V.Žulkus.

LSS primena, kad panašus atvejis anksčiau užfiksuotas Lietuvos edukologijos universitete (buvusiame Vilniaus pedagoginiame universitete). Tačiau bendraujant su šios aukštosios mokyklos administracija esą pasiektas susitarimas, kad studentams, kurie nukentėjo nuo universiteto vykdomos finansavimo perskirstymo tvarkos, bus kompensuoti patirti nuostoliai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min