Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LSS prezidento D.Dikšaičio oficiali reakcija į „15min“ straipsnį

Dainius Dikšaitis
S.Juočepytės nuotr. / Dainius Dikšaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Reaguodamas į trečiadienio laikraštyje „15min“ pasirodžiusį straipsnį „Studentų pinigai – masalas atstovybėms vilioti“, Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Dainius Dikšaitis išplatino viešą pareiškimą. Kadangi antradienį kalbėdamas su „15min“ žurnalistu D.Dikšaitis neišdėstė faktų, kuriuos mini trečiadienį viešai išplatintame savo pareiškime, siūlome perskaityti jo oficialią nuomonę (kalba netaisyta).

„Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidento Dainiaus Dikšaičio viešas pareiškimas dėl viešojoje erdvėje išplatinto privataus pokalbio įrašo.

Mieli Lietuvos studentai, akademinio jaunimo atstovai, auštojo mokslo politikos dalyviai ir visi, neabejingi šalies akademinio jaunimo situacijai.

Reaguodamas į viešojoje erdvėje paskleistą garso įrašą ir su tuo susijusias interpretacijas, norėčiau pateikti informaciją, kuri žiniasklaidoje, kitose informacijos sklaidos priemonėse neatspindėta.

Vilniaus kolegijos Studentų atstovybės (VIKO SA) prezidentas Aivaras Vaiginis pakvietė mane susitikti ir aptarti galimybių, kaip naudotis Lietuvos studentų pažymėjimų (LSP) išdavimo ir gamybos organizavimo paslaugomis. Šį prašymą jis pateikė el.laišku, kuriame akcentavo norą sužinoti, kaip gauti didesnį finansavimą Vilniaus kolegijos Studentų atstovybei. Apie tai ir kalbėjomės š.m. birželio 3 d. susitikę vienoje iš sostinės kavinių.

Verta pabrėžti, kad viešojoje erdvėje buvo paskleistas ne visas mūsų pokalbio turinys, o tik aptartas klausimas, kaip VIKO SA gauti didesnes išmokas iš LSS. Savo įžvalgas šiuo klausimu pateikiau remdamasis LSS galimybėmis prisiimti šią finansinę naštą. Tokio LSS galimo įsipareigojimo tikslas – finansiškai sustiprinti studentų atstovybes, kurioms priėmus naująjį Mokslo ir studijų įstatymą tenka didesnė atsakomybė rūpinantis tinkamu atstovavimu studentams aukštųjų mokyklų valdymo organuose. Kaip žinoma, studentų atstovų skaičius aukštųjų mokyklų senatuose ir akademinėse tarybose auga dukart.

Pokalbio metu aptarėme, kaip sumažinti LSP kainą studentams, o ne priešingai, kaip visuomenei bando pateikti A.Vaiginis. Toks mažėjimas sietinas su galimybe valstybei nebemokėti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) už LSP išdavimo ir gamybos organizavimo veiklą.

Š. m. birželio 4 d. oficialiai kreipiausi į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl LSS vykdomos LSP išdavimo ir gamybos organizavimo veiklos priskyrimo pridėtinės vertės mokesčio (PVM) objektams. LSS iki šiol šį mokestį sąžiningai mokėjo valstybei ir jį tebemoka. Valstybinei mokesčių inspekcijai oficialiai išaiškinus, kad minėto mokesčio už LSP išdavimo ir gamybos organizavimo veiklą mokėti nėra pagrindo, LSP kaina turėtų mažėti ir tikiu, tam prieštaraujančių neatsirastų. 

Nuoširdžiai apgailestauju dėl susidariusios situacijos, kuri meta šešėlį visam studentų atstovavimui. Suprantamas visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimas finansiniais studentų organizacijų, studentų atstovavimo veiklos aspektais, tačiau būdai ir priemonės, kurie šiuo atveju buvo panaudoti, man asmeniškai ir kaip organizacijos vadovui neatrodo priimtini teisinėje, demokratinėje valstybėje. Privataus pokalbio įrašo fragmento paskelbimas su įžeidžiamais komentarais ir atvaizdais liudija tai padariusių, organizavusių asmenų vidinę dvasios būseną ir pasaulėžiūrą.

Esu įsitikinęs, kad būdas, kuriuo buvo renkama ir skleidžiama informacija, prieštarauja ne tik moralės standartams, bet ir galiojančiai teisei. Nuo spėlionių apie galimus įtariamuosius ar asmenis, kuriems tokios informacijos paviešinimas būtų naudingas, norėčiau susilaikyti. Tačiau neatmetu versijos, kad tai gali būti netaktiškas konkuruojančių asmenų poelgis dėl LSP gamybos ir išdavimo organizavimo.
Pagarbiai prezidentas Dainius Dikšaitis“

Oficiali pozicija nesutampa su garso įrašu

Trečiadienį „15min“ pranešė, kad LSS prezidentas D.Dikšaitis bandė persivilioti vienos aukštosios mokyklos studentų atstovybę iš konkurentės Lietuvos studentų atstovybių sąjungos, siūlydamas didesnes išmokas už išduodamus studentų pažymėjimus. Be to, įraše girdisi, kaip D.Dikšaitis pašnekovui pareiškia, kad dės pastangas, jog studentų pažymėjimai neatpigtų. „Ir mūsų bus pastangos, maksimalios pastangos dedamos, kad ta kaina nemažėtų“, – pareiškė Studentų sąjungos prezidentas.

Pateikiame garso įrašą, apie kurį rašo D.Dikšaitis. Beje, siūlytume atkreipti dėmesį į pareiškimo citatą „pokalbio metu aptarėme, kaip sumažinti LSP kainą studentams“ ir paklausyti garso įrašą nuo 4.15 min. iki 4.45 min.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min