Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LŽŪU rektoriumi tapo Antanas Maziliauskas

LŽŪU rektoriumi tapo Antanas Maziliauskas.
LŽŪU nuotr. / LŽŪU rektoriumi tapo Antanas Maziliauskas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) tarybos posėdyje išrinktas naujas rektorius. Juo tapo 56 metų LŽŪU Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakulteto Vandentvarkos katedros profesorius, daktaras Antanas Maziliauskas.

Jis pakeis dabartinį rektorių prof. habil. dr. Romualdą Deltuvą. Išrinktasis rektorius 1977 m. baigė studijas Lietuvos žemės ūkio akademijoje ir įgijo inžinieriaus-hidrotechniko kvalifikacinį laipsnį, 1983 m. apgynė disertaciją ir tapo technikos mokslų daktaru, 1989 m. – docentu, 2008 m. – profesoriumi. A. Maziliauskas turi 33 metų pedagoginę patirtį, Universitete dirbo Tarptautinio skyriaus viršininku, fakulteto dekanu ir plėtros prorektoriumi. Profesorius dirbo Žemės ūkio ministerijoje Melioracijos ir aplinkos apsaugos skyriaus viršininku, Žemės ūkio ir maisto departamento direktoriumi. Taip pat buvo verslo konsultacinės įmonės generaliniu direktoriumi. Prof. dr. A. Maziliauskas dirbo Alžyro LDR Hidrotechnikos aukštosios nacionalinės mokyklos dėstytoju ir katedros vedėju. Profesorius turi strategijų rengimo ir planavimo, derybų bei tarptautinių organizacijų, tokių kaip Pasaulio bankas bei Jungtinių tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO), ekspertinę patirtį įvairiose pasaulio valstybėse. Naujai išrinktas rektorius teigia, kad:

„Mes, Universitetas, veikiame atviroje konkurencinėje erdvėje, todėl tik suprasdami jaunimo ir visuomenės poreikius, tik priimdami iššūkius kaip galimybes pastoviai tobulėti, mes būsime patrauklūs. Turime aiškiai pasakyti, kad mes tarnaujame visiems Lietuvos žmonėms, kurdami žinias bei lavindami jaunimą, kad kiekvienas Lietuvoje turėtų saugų ir sveiką maistą bei pilnavertę gyvenimo aplinką. Kartu išskirtinį dėmesį skiriame visapusiškai kaimo ir miestelių plėtotei ir tuo esame unikalūs. Kiti ir mes patys suprasime, kad atliekame ypač svarbią misiją ir tuo turime labai didžiuotis.

Pagrindiniai Universiteto tobulinimo prioritetai bus studijų modernumas, mokslas, atspindintis šiuolaikinius iššūkius ir atvirumo bei tarptautiškumo didinimas. Sieksime pačių ambicingiausių tikslų – būti tarp geriausių ir moderniausių Europos gyvybės mokslų universitetų.

Universitete miestelyje įsteigtas ir pradėjo veiklą mokslo, studijų ir verslo slėnis „Nemunas“, kuriame bendradarbiauja universitetai, institutai ir pažangios verslo įmonės. Čia kuriamos atviros prieigos pačios moderniausios laboratorijos. Čia atsiras puikios galimybės mūsų mokslininkams atlikti kokybiškus į praktines ar fundamentines problemas orientuotus pasaulinio lygio mokslinius tyrimus. Studentams bus puikios sąlygos įsitraukti į tyrimus dar studijų metu, o baigus studijas atsivers įsidarbinimo ir karjeros galimybės į pažangiausias technologijas orientuotose įmonėse ir tyrimų centruose. Skatinsime akademinį verslumą, kartu perduosime žinias ir patirtį.

Noriu, kad visi dėstytojai, darbuotojai ir studentai didžiuotųsi būdami Universiteto dalimi, jaustų poreikį ir turėtų galimybes visapusiškai tobulėti.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min