Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moksleiviai dažniausiai linkę rinktis socialinių mokslų ir biomedicinos studijas

Mokymasis
„Maxima“ nuotr. / Mokymasis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dažniausiai vyresnių klasių moksleiviai planuoja rinktis socialinių mokslų arba biomedicinos studijas – taip teigia atitinkamai 30 ir 20 proc. vyresnių klasių moksleivių Vilniuje. Pagal populiarumą toliau rikiuojasi humanitarinių mokslų (17 proc. apklaustųjų), menų (16 proc.) bei technologinių mokslų (15 proc.) studijos, rečiausiai planuojama rinktis fizinius mokslus (10 proc.).

Pusė vyresnių klasių moksleivių yra tvirtai nusprendę studijuoti Lietuvoje, o kas 7-as teigia dėl studijų ketinantis iškeliauti į užsienį. Tai atskleidė Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos atliktas tyrimas, kurio metu apklausti 10-12 klasių moksleiviai Vilniuje.

Tyrimo metu taip pat siekta įvertinti, kiek moksleivių polinkiai bei dominuojantis intelekto tipas yra tinkami jų planuojamai profesijai.

Nustatyta, kad moksleivių, planuojančių rinktis socialines studijas, intelekto tipas geriausiai atitinka jų pasirinktą studijų kryptį – jie pasižymi vyraujančiu tarpasmeninio intelekto tipu, kuris būdingas linkusiems bendrauti, dirbti komandoje, vadovauti žmonėms. Tuo tarpu tie moksleiviai, kurie planuoja rinktis biomediciną ar fizinius mokslus į savo intelekto tipą atsižvelgia mažiau – šioje grupėje studijoms reikalingas loginis-matematinis intelektas yra gan žemas.

Tyrimas buvo atliktas 2014 m. balandį. Jo metu buvo apklausta 1240 10-12 klasių moksleivių iš 14-os Vilniaus gimnazijų.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min