-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Moksleiviams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių

Inžinerija įprastai siejama su statyba, transportu, keliais ir tiltais, laikoma rimta, sunkia ir vyriška profesija, teigiama Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) pranešime.
Moksleiviams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių.
Moksleiviams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių. / VGTU nuotr.

Gal ir neįtikėtinai skamba, bet inžinerija yra viena iš universaliausių profesijų: ji apima labai daug sričių, o inžinierių sukurtos medžiagos ir pažangios technologijos (pvz., nanotechnologijos) naudojamos kuriant ir kosmetiką, tekstilę, baldus, buities reikmenis – daugybę mus kasdien supančių dalykų.

Norėdami padėti moksleiviams atrasti inžineriją, jos galimybes, technologijų pažangą ir inovacijas, VGTU ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) skelbia konkursą „ARTech 2016“.

Vasario pradžioje startuojantis konkursas kviečia 9–12 klasių mokinius ir jų komandas lankytis inžinerinėse įmonėse, susipažinti su jų veikla iš arti, kurti video arba daryti nuotraukas ir bandyti kūrybiškai atsakyti į klausimą-konkurso temą „Su kuo man asocijuojasi inžinerija?“.

„Nors pastaruoju metu pastebimas didesnis susidomėjimas inžinerijos specialybėmis, inžinieriai vis dar išlieka tarp tų specialistų, kurių darbo rinkoje labai trūksta. Studentai turi visas galimybes pažinti inžineriją praktiškai, tačiau tam, kad jaunuolis užsinorėtų tapti inžinieriumi, svarbus švietimas jau mokyklos suole. Džiugu, kad suvieniję jėgas su verslu padėsime mokiniams visoje Lietuvoje atrasti kūrybišką inžinerijos pasaulį“, – sako VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Inžinerinė pramonė yra viena iš svarbiausių verslo ir mokslo šakų Lietuvoje. Vidutiniškai per metus šis pramonės sektorius sukuria apie 31 tūkst. naujų darbo vietų, sugeneruoja apie 3 mlrd. eurų apyvartos. Sparčiai vystantis inžineriniam sektoriui, augant įmonių skaičiui ir daugėjant darbo vietų, atsiranda didelis jaunų ir profesionalių specialistų poreikis.

LINPRA prezidento Gintauto Kvietkausko nuomone, labai svarbu moksleiviams parodyti inžinierių karjeros galimybes: „Organizuodami šį konkursą siekiame paskatinti jaunuolius pažinti Lietuvos inžinerijos pasaulį „iš vidaus“. Turime ir labai pragmatišką tikslą – inžinerinės pramonės įmonėms padėti surasti kvalifikuotus specialistus. Žmonių gebančių kurti trūkumas jaučiamas visose mūsų pramonės srityse. Lietuvai ir ES labai reikalingi aukštos kvalifikacijos inžinieriai, galintys kurti naujus produktus ir paslaugas, tad mums svarbu kryptingai ugdyti bei motyvuoti jaunuolius“, – teigia jis.

Konkursas vyks atskirais etapais, iš kurių pirmas – komandų registracija. Užsiregistruoti į konkursą galima iki kovo 7 dienos. Vėliau dalyviai lankysis inžinerinėse įmonėse pasirinkę jas iš sąrašo arba susitarę patys. Šiuo metu konkurse dalyvauja pusšimtis Lietuvos įmonių, jų sąrašas bus nuolat atnaujinamas. Ekskursijų metu mokiniai kurs video arba 3-jų nuotraukų serijas, geriausios komandos savo darbus tobulins VGTU „LinkMenų fabrike“ vyksiančiose dirbtuvėse.

Konkurso finale nugalėtojai pasidalins puikiais prizais, tarp kurių – kelionė į Londono mokslo muziejų, viešnagė Estijos mokslo centre, ekskursija į Vilniaus kino klasterį ir dalyvavimas reklamos filmavime, POLAROID fotoaparatai bei kiti vertingi prizai. Konkurso prizinis fondas siekia 2900 eurų. Konkursą globoja LR Švietimo ir mokslo ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius