Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mykolo Romerio universitete – pasaulio universitetų elitas

Mykolo Romerio universitetas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mykolo Romerio universitetas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mykolo Romerio universitetas (MRU) kartu su Pasaulio universitetų asociacija (PUA) organizuoja unikalų, visam Lietuvos aukštajam mokslui reikšmingą Kongresą, kuriame žada dalyvauti apie pusė tūkstančio universitetų vadovų ir žymiausių pasaulio mokslininkų.

Kongresas įvyks šių metų birželio 24–26 dienomis. Jo tema – „Aukštojo mokslo etika ir vertybės globalizacijos eroje:  iššūkis disciplinoms“ („Ethics and Values in  Higher Education in the Era of Globalisation: What Role for the Disciplines?"), teigiama išplatintame pranešime.

Svarbiausi Kongreso įvykiai:

06.23 d.
13.30 val. planuojama trumpa spaudos konferencija, kurioje dalyvaus PUA prezidentas prof. dr. Juan Fuente, PUA generalinė sekretorė Eva Egron–Polak, MRU rektorius prof. Alvydas Pumputis.
14 – 18 val. posėdžiaus Pasaulio universitetų asociacijos valdyba.

06.24 d.
16 val. vyks MRU garbės daktaro regalijų įteikimas PUA prezidentui profesoriui dr. Juan Ramon De La Fuente.

06.25 d.
9 val. vyks Kongreso atidarymo ceremonija. Ceremonijoje dalyvaus ir kalbą sakys Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, PUA prezidentas prof. J. Fuentė, MRU rektorius prof. Alvydas Pumputis.
10 val. Lietuvos aukštąjį mokslą Kongreso dalyviams pristatys Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.
11 – 18 val. vyks plenarinės sesijos.

06.26 d.
9 – 18 val. vyks plenarinės sesijos.


Su detalia Kongreso programa galima susipažinti:

http://www.iau–aiu.net/conferences/Vilnius2010/pdf/Programme.pdf

Kongreso globėja sutiko būti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

PUA prezidentas J. Fuentė pabrėžia, jog asociacija nuolat pastebi, kaip vis konkurencingesnė tampanti aplinka, įvairių sričių mokslo ir technologijų pažanga, sparčiai kintanti gyvensena ir kiti globalizacijos atspindžiai įtakoja kiekvieną mūsų kasdienio gyvenimo aspektą, o taip pat ir aukštojo mokslo institucijas: „Tai buvo svarbiausios priežastys, kodėl PUA kartu su mūsų labai vertinamu nariu – MRU – organizavo tarptautinį kongresą tema „Aukštojo mokslo etika ir vertybės globalizacijos eroje: iššūkis disciplinoms“, – sakė PUA prezidentas.

Kongreso metu Mykolo Romerio universitetas ketina pasirašyti keliolika sutarčių su Afrikos, Malaizijos, Amerikos žemyno, Europos universitetais.

Mykolo Romerio universiteto rektorius prof. A. Pumputis kalba apie kongreso reikšmę Lietuvos bei viso Baltijos regiono aukštajam mokslui. „Tai reiškia ne tik unikalią galimybę pristatyti pasauliui mūsų Universitetą ir mūsų šalies aukštąjį mokslą, bet ir atverti daugelį durų į pasaulio mokslo erdvę, įsijungti į pasaulio aukštojo mokslo tinklus, išplėsti tarptautinį bendradarbiavimą studentų naudai“, – sakė rektorius prof. A. Pumputis.

PUA yra UNESCO įkurta ir globojama aukštojo mokslo institucijų organizacija, jungianti progresyviausius pasaulio universitetus ir aukštojo mokslo institucijas bei organizacijas iš 150 valstybių ir daranti didžiausią įtaką aukštojo mokslo politikai.

Sprendimą 2010 m. kongresą surengti Mykolo Romerio universitete PUA priėmė 2007 m. lapkritį Malaizijoje, Penango mieste vykusioje konferencijoje. Norą surengti šį Kongresą buvo pareiškę 24 universitetai: Australijos Sidnėjaus, Japonijos Tokijo techniškais, Los Andželo (JAV) ir kiti universitetai.

Su Kongreso naujienomis galima susipažinti:
https://www.mruni.eu/lt/naujienos/section.php?section=2172 

 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min