Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neformalus studentų judėjimas „Studijų revoliucija“ jau įpusėjo rinkti parašus

Rašiklis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Rašiklis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Neformalus studentų judėjimas „Studijų revoliucija“ jau įpusėjo rinkti parašus, kad būtų pakeistas rotaciją ir mokėjimą už studijas aukštosiose mokyklose reglamentuojantis įstatymas.

Šio studentų judėjimo tikslas – aktyviai dalyvauti švietimo politikos formavime. Pirmasis darbas, kurio ėmėsi jo nariai – pakeisti studijų ir švietimo mokslo įstatymą, reglamentuojantį rotaciją ir mokėjimų už studijas tvarką, kuri, anot studentų, yra ydinga. Galiojanti tvarka nėra orientuota į studijų kokybės gerinimą, nemotyvuoja pačių studentų studijuoti, nes studentas, įstojęs į nemokamą vietą, įgyja teisę mažiausiai dvejus metus studijuoti nemokamai, o norintys pereiti į valstybės finansuojamas vietas, privalo mokytis net penktadaliu geriau, nei bendras kurso vidurkis. Šią neadekvačią ir neteisingą tvarką, pasak „Studijų revoliucijos“ atstovų, būtina keisti kuo skubiau.

Šis studentų judėjimas siekia surinkti  50 tūkstančių parašų, kad būtų pakeista dabar galiojanti tvarka, kai studentai gali gauti galimybę pereiti į valstybės finansuojamas studijų vietas tik po dvejų metų. Pagal Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo pataisą turėtų būti taip, kad studijų finansavimo klausimas turi būti sprendžiamas po kiekvienos sesijos (kas pusmetį). Taip pat turi būti panaikinta 20 proc. kartelė ir visų studentų eilė turi būti sudaroma tiesiog pagal turimą vidurkį.

„Negalime toleruoti švietimo reformos žalos, kuri daroma Lietuvai. Situacija yra daugiau nei tragiška, tad imame iniciatyvą į savo rankas. Jei studentų žodis ne visada būna išgirstas, veiksime kitomis demokratiškomis priemonėmis. Nebegalime taikstytis su tiesioginiu švietimo naikinimu bei daugiau nei keistais švietimo ir mokslo ministro sprendimais ne tik dėl mokamų vietų ar rotacijos, bet ir pačios studijų kokybės, nes šiandien ne žinios, o studijų krepšelis tapo prioritetu, tiek švietimo paslaugų teikėjams, tiek daliai jos klientų“, – sako I. Kačinskaitė.

Pasak vienos iš „Studijų revoliucijos“ iniciatorės Ievos Kačinskaitės, pirmieji parašai buvo pradėti rinkti lapkričio mėnesį bei šiuo metu parašų rinkimas vykdomas visos Lietuvos mastu.

„Šiandien norint pasiekti užsibrėžtą tikslą dar trūksta visų Lietuvos žmonių palaikymo, todėl būtinas kiekvieno iš mūsų įsitraukimas. Tikiu, kad galime tai padaryti ir kviečiu visus norinčius prisidėti prie šios iniciatyvos: info@studijurevoliucija.lt, mob. tel. 8 64120640. Taip pat yra galimybė pasirašyti internetu, kurią suteikė UAB EVP International – erinkimai.lt . Rezultato pasieksime tik veikdami kartu, įrodykime tai“, - pasakoja  „Studijų revoliucijos“ iniciatyvinės grupės vadovė Eglė Bačionytė.

Artimiausiu metu šis neformalus studentų judėjimas imsis eilės kitų projektų, tokių kaip studijų kreditavimo problematikos sprendimai, aukštojo mokslo kokybės gerinimas, glaudaus bendradarbiavimo su būsimais darbdaviais plėtojimas.

 

Komentarai
Šioje istorijoje Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min