Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nekaltųjų tylėjimas

Riaušės Rygoje sausio 13 dieną.
„Scanpix“ nuotr. / Riaušės Rygoje sausio 13 dieną.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sunku būtų rasti žmogų, kuris norėtų mokėti daugiau, jei gali mokėti mažiau. Sunku būtų rasti pilietį, kuris dėl valstybės dirbtų sąžiningai, jei turėtų galimybę vogti savo labui. Sunku būtų rasti valdininką, kuris išsimokėtų tryliktą atlyginimą per krizę, jei per šiuos metus nebūtų prasukęs reikaliuko su sklypu prie ežerėlio.

Deja, bet daugumos žmonių pirštai yra užlenkti į save ir tik mažumai naujosios kartos paauglių tėvai ir gyvenimas įskiepijo moralės principus ir gebėjimą skirti krištolą nuo paprasto akmens.

Protesto bangos ritasi per visą Europą. Žmonės nepatenkinti pačiais įvairiausiais dalykais: gyvenimu, įstatymais, algomis, tvarka, valdžia ir t.t. Bet svarbiausia, kad jie nepatenkinti patys savimi. Na, nereikia sakyti, jog valdžioje sėdi kažkokie atvykėliai iš Afrikos ar Australijos. Juk tai – tokie patys žmonės kaip ir mes – jie mūsų draugai, kaimynai, galbūt net giminės. Aš visuomet sakau, jog dėl jaunimo, toks koks jis yra (vieniem geras, kitiem blogas, tretiem – nusispjaut) kalti ne kas kita, o jų tėvai.

Aš visuomet sakau, jog dėl jaunimo, toks koks jis yra (vieniem geras, kitiem blogas, tretiem – nusispjaut) kalti ne kas kita, o jų tėvai.

Valdžia – ne išimtis, nei vieni nei kiti nesirinko savo „gimdytojų“, jei tik šie nepasirašydavo už buteliuką naminukės.

Valdžia yra mūsų mentaliteto atspindys, tik kostiumai jų geresni. Valstybės klestėjimas nuo valdžios priklausė, deja, tik socializmo laikais, kapitalizme viskas priklauso nuo mūsų. Vogsim – būsim skurdžiais, nes kol vogsim iš vienų, mus apvogs kiti.

Taisyklės nepaneigė mūsų kaimynai latviai. Rygos centre vykęs mitingas tapo pinigų susigrąžinimo akcija. Tik, deja, juos susigrąžino ne tie, kuriuos valstybė skriaudė labiausiai. Tuščių policijos mašinų talžymas, grindinio ir kelio ženklų lupimas, pasididžiavimo šūksnių aidai pataikius į viešosios tvarkos sergėtojus – tai ne tautos, bet vandalų siautėjimas.

Belieka džiaugtis dėl savęs ir užjausti kaimynus, jog sovietmečiu į jų kraštus buvo infiltruota kur kas daugiau svetimos tautybės žmonių.

Užduosiu mįslę: kodėl treninguoti vaikėzai nuniokojo „Rygas balzams“ parduotuvę ir banką, o ne vietinę batų siuvyklą ir duonos kepyklą? Atsakę į šį klausimą sužinosite, kas ten buvo ir ko siekė ta minia.

O man labiausiai buvo gaila tos merginos, kuri liko stovėti nuniokotoje gėrimų parduotuvėje apsiašarojusi, bejėgė prieš visus: savą valdžią ir minią kitataučių marodierių.

Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisijunk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalinkis patirtimi su kitais studentais.

Studentų BLOG`o narių rašinius galite skaityti čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min