Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemokamose konsultacijose – būriai abiturientų (nuotraukos)

Populiariausios lietuvių kalbos ir matematiko konsultacijos šiemet vyks dviem srautais. Taip tikimasi pagerinti jų kokybę, nes dirbdami su mažiau moksleivių dėstytojai galės geriau pateikti savo temą.
Aliaus Koroliovo nuotr. / Populiariausios lietuvių kalbos ir matematiko konsultacijos šiemet vyks dviem srautais. Taip tikimasi pagerinti jų kokybę, nes dirbdami su mažiau moksleivių dėstytojai galės geriau pateikti savo temą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) šeštadienį buvo pilnas abiturientų, nepatingėjusių anksti atsikelti ir vieną iš laisvadienių paskirti ne poilsiui, bet mokslui. Prisiminti arba pagilinti matematikos, lietuvių, anglų kalbų, istorijos, fizikos bei biologijos žinias moksleiviai galėjo antrus metus VDU organizuojamose nemokamose konsultacijose.

Šeštadienį prasidėjusios jos tęsis iki balandžio pabaigos. Iš viso šiemet vyks 7 nemokamos abiturientams skirtos konsultacijos.

Mažiausiai domimasi gamtos mokslais

Pernai naujovę pasiūlę moksleiviams VDU darbuotojai kalbėjo, jog konsultacijos taps puikia alternatyva korepetitoriams. „Ne visų abiturientų tėvai gali samdyti korepetitorius savo vaikams, ypač ekonominio nuosmukio metais. Daugeliui tai per brangu, be to, surasti gerą ir kompetentingą specialistą nėra taip paprasta, ypač gyvenant atokesnėse vietovėse“, – įsitikinusi VDU Studijų marketingo tarnybos direktorė Miglė Šontaitė. VDU konsultacijas veda profesionalai – universitete dėstantys akademikai, koncentruotoms konsultacijoms atrenkantys svarbiausią savo dėstomo dalyko informaciją, reaguojantys į egzaminų naujienas. Specialistai nusiteikę suteikti ne tik sausą informaciją, bet ir atsakyti į visus ramybės neduodančius moksleivių klausimus.

Aliaus Koroliovo nuotr./Konsultacija
Aliaus Koroliovo nuotr./Konsultacija

Pasak M.Šontaitės, pernai daugiausia abiturientų veržėsi į lietuvių kalbos konsultacijas. Šiemet situacija panaši: daugiausia užsiregistravusių buvo į lietuvių, anglų kalbų, matematikos ir istorijos konsultacijas. Mažiausiai populiarios fizikos ir biologijos paskaitos.

Matematikos konsultacijoje, kurią vedė dr. Kazimieras Padvelskis, buvo sausakimša – kai kuriems moksleiviams teko užduotis spręsti stovint. Nepaisant to abiturientai tvirtino, jog džiaugiasi turėję galimybę dalyvauti tokioje paskaitoje.

„Iš pavadinimo atrodė, kad viską, apie ką ten kalbėsime, moku. Tačiau iš tiesų net ir žinomi dalykai konsultacijoje buvo pateikti kitaip. Galų gale pamačiau, kaip vyksta paskaitos universitete“, – įspūdžiais dalijosi iš Kelmės į konsultacijas atvažiavęs Daumantas.

Kalbinti kiti dvyliktokai neslėpė, jog nemažas stimulas dalyvauti tokiose paskaitose – kaina, tiksliau – tai, jog konsultacijos nemokamos. „Nesijauti įsipareigojęs sėdėti iki galo, jei matai, kad tai, apie ką kalbama nenaudinga, neįdomu. Be to, gali į daugiau konsultacijų nueiti. Jei jos kainuotų, kažin ar galėčiau sau leisti ateiti į kelias, o ne vieną“, – sakė iš Garliavos atvažiavusi dvyliktokė Rasa Jankauskaitė.

Bandys išvengti didžiulių srautų

Šiemet nuspręsta riboti konsultacijose dalyvaujančių moksleivių skaičių. Tačiau tai nereiškia, jog dalis abiturientų negalės sudalyvauti norimose paskaitose. Matematikos ir lietuvių kalbos konsultacijos, į kurias užsiregistruoja daugiausia moksleivių, vyks dviem srautais.

Pirmąjį konsultacijų savaitgalį VDU žinias gilino virš 700 abiturientų. Manoma, kad kitose konsultacijose jų bus dar daugiau. Tai rodo praėjusių metų patirtis.

„Tokia tvarka – naujovė, tačiau tikimės, kad ji pasiteisins. Pernai sulaukėme nemažai pastabų, jog konsultacijose žmonių per daug. Todėl nusprendėme išskaidyti moksleivių srautus. Taip turėtų pagerėti konsultacijų kokybė: dirbdami su mažesniu žmonių skaičiumi dėstytojai galės geriau išaiškinti nagrinėjamas temas, daugiau pabendrauti – atsakyti į klausimus, patarti – su moksleiviais“, – sakė M.Šontaitė. Palyginus su pernai metais, šiemet konsultacijų daugiau. Iš viso moksleiviai turės galimybę išklausyti 7 skirtingų dalykų paskaitas, kuriose bus nagrinėjamos skirtingos temos. Kaip ir pernai, konsultacijų ciklą pabaigs VDU Teorinės psichologijos katedros dėstytojo doc. dr. Aido Permino paskaita-seminaras apie streso valdymą.

Nemokamos konsultacijos – ne vienintelis vyresniųjų klasių moksleiviai skirtas renginys, kuris vyks šiemet VDU. Kovo 27-ąją universitetas pirmą kartą kviečia visus moksleivius dalyvauti interaktyviame renginyje „Moksleivių diena VDU“, kurio metu visą dieną vyks paskaitos, diskusijos, po VDU erdves bus rengiamos ekskursijos – viskas skirta moksleiviams, kurie norėtų studijuoti VDU. Dar vienas moksleivių auditorijai skirtas renginys „VDU Info dienos“ vyks nuo gegužės pradžios iki rugpjūčio vidurio.

Svarbi informacija

Dėl didelio susidomėjimo į konsultacijas priimami tik iš anksto užsiregistravę ir oficialų patvirtinimą gavę moksleiviai. Konsultacijas rengiantys VDU darbuotojai primena, kad registracija į naujas konsultacijas skelbiama likus dviem savaitėm iki numatytos konsultacijų dienos ir baigiama likus 48 valandoms iki konsultacijų pradžios. Kiekvienai konsultacijų dienai būtina registruotis atskirai. Registruojamasi VDU interneto puslapyje. Kitos konsultacijos vyks kovo 6, balandžio 1,2, 10, 17 ir 24 dienomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min