Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje „KTU Technorama” - inovatyvūs sprendimai verslui

„KTU Technorama 2013“
Jono Klėmano nuotr. / „KTU Technorama 2013“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pavasarinį Kauno miesto renginių šurmulį gegužės 21 d. papildys dar vienas gražias tradicijas puoselėjantis renginys. Jau 13-tąjį kartą Kaune vyks jaunųjų mokslininkų darbų paroda – konkursas „KTU Technorama“. Šiais metais parodos organizatoriai lankytojus ir parodos dalyvius kvies apsilankyti didžiausiame ir moderniausiame Kaune integruotame studijų, mokslo ir verslo centre – „Santakos“ slėnyje. Kauno technologijos universiteto (KTU) kartu su partneriais – Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) ir Lietuvos energetikos institutu (LEI) - organizuojamoje ir ilgametes tradicijas puoselėjančioje parodoje verslo atstovams, miestiečiams ir miesto svečiams bus pristatoma daugiau nei 70 inovatyvių technologinių sprendimų, kurių autoriai – kūrybingi ir idėjų nestokojantys jaunuoliai.

Pagrindinis tikslas – ugdyti verslumo įgūdžius

Aktyviai dalyvaujant akademinei bendruomenei, verslo atstovams ir investuotojams parodos metu bus atliekamas ekspertinis idėjų (produktų) vertinimas, įvairiose kategorijose bus atrinkti inovatyviausi jaunųjų kūrėjų darbai, kurių autoriams bus skirti specialūs prizai. Parodos prizinis fondas siekia beveik 17 tūkst. litų. Piniginiais prizais bus apdovanojami inovatyviausio ir plačiausiai versle pritaikomo darbo nominacijų laureatai, o didžiausią komercinį potencialą turinčio darbo autoriui bus įteikta vardinė, investicinės bendrovės „Practica Capital“ įsteigta 5000 litų vertės stipendija, skirta tolimesniam idėjos (produkto) vystymui.

Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) organizuojamo renginio idėja – praplėsti su technologiniais sprendimais dirbančių jaunųjų mokslininkų, tyrėjų ir startuolių technologinių ir vadybinių idėjų akiratį, siekiant praktiškai įgyvendinti ir realizuoti unikalias idėjas. „Populiarindami mokslinę veiklą, mes taip pat siekiame paskatinti studentus ir jaunuosius tyrėjus savo kompetencijas bei žinias pritaikyti versle bei ugdyti jų kritinio mąstymo bei verslumo įgūdžius“,- sakė NIVC direktorius dr. Almantas Danilevičius.

„KTU Technoramoje“ prasidėjusios sėkmės istorijos

2011 m. vykusioje „KTU Technoramoje“ pirmą kartą visuomenei buvo pristatytos net dviejų šiuo metu sėkmingai plėtojamų studentų projektų idėjos. Tuometinio KTU studento Gedimino Nemanio sukurtas technologinis sprendimas po keletą metų trukusio tobulinimo ir parengimo komercinei prekybai, šiandien dviračių entuziastų tarpe revoliuciniu vadinamas „Rubbee“.  „Rubbee“ – tai universali frikcinė dviračio pavara, kuri unikali tuo, jog perduoda energiją tiesiai į dviračio padangą, nenaudojant jokių grandinių, diržų ar pavarų mechanizmų. Išradimo autoriaus teigimu, „Rubbee“ jau dabar gali elektrizuoti dviračių rinką.

Paulius Lengvenis – KTU informatikos inžinerijos doktorantas, šiuo metu sėkmingai dirbantis prie savo sukurto technologinio sprendimo „SEMSeye“. „SEMSeye“ skirtas srautų skaičiavimui, naudojant inovatyvius vaizdo apdorojimo algoritmus. Realiu laiku vykdomo žmonių srautų skaičiavimo privalumai akivaizdūs – itin tiksliai fiksuojant žmonių srautų pokyčius, nustatomos piko valandos, sezoniškumas ir lankytojų pasiskirstymas. Šis sprendimas praverčia daugeliui viešo susibūrimo vietų - parduotuvėms, sporto arenoms, pramogų parkams, parodų salėms ar net viešojo transporto parkams. Būtent „KTU Technoramoje“ studento mokslinis darbas sulaukė didelio dėmesio, o jo autorius buvo paragintas pradėtą darbą tęsti ir vystyti produktą toliau. Tai nebuvo visiškai nauja idėja, tačiau kiek vėliau Pauliaus sukurtas technologinis sprendimas savo funkcionalumu pralenkė pirmtakus. „Pirmiausia kilo mokslinė ambicija sukurti technologinį sprendimą ir tik vėliau visa tai buvo išvystyta iki konkretaus pasiūlymo verslui. Nuo pirmųjų minčių iki išbaigto produkto praėjo daugiau negu 4 metai“, - sako Paulius. 

Po metų (2012 m.) vykusioje „KTU Technoramoje“ pirmą kartą viešai pademonstruotas dviejų KTU elektronikos inžinerijos studentų - Lino Sidaro ir Mariaus Gailiaus - bei jų dėstytojo dr. Dariaus Jegelevičiaus bendras darbas - specialus logopedinis žaislas vaikams „Šnekutis“. Tai specialistų puikiai vertinamas produktas mažamečiams, padedantis lavinti jų kalbą, interaktyviai atpažinti daiktus, skaičius ir raides. Šiuo metu „Šnekutis“ yra ruošiamas serijinei gamybai, o nekantraujančios šeimos jau dabar kreipiasi dėl išankstinių šio vaikų kalbinius gebėjimus lavinančio žaislo užsakymų.

Interaktyvūs parodos eksponatai

Tarp gausybės eksponatų parodos lankytojai „Santakos“ slėnyje galės pamatyti ir išbandyti naujos kartos interaktyvų stalo futbolą ir mobiliųjų aplikacijų laboratorijoje sukurtus mobiliuosius žaidimus, stebėti, kaip tiksliai veikia mobilus tyrimų robotas, prisėsti ant naujos kartos akustinių baldų, pagamintų iš antrinių žaliavų ir išbandyti virtualią ekskursiją po Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų miestelį. Parodoje jaunieji KTU transporto inžinerijos specialistai pristatys bagį, skirtą ekstremaliems pasivažinėjimams bei eksperimentinį trimis elektros varikliais varomą elektromobilį. Parodoje bus galima pamatyti net du studentų sukonstruotus 3D spausdintuvus bei naujos kartos bevielį biosignalų daviklį, padedantį itin tiksliai sekti gyvybiškai svarbius žmogaus sveikatos rodiklius.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai pristatys vienos labiausiai tyrinėjamų ir perspektyviausių biomedicinos mokslų sričių – regeneracinės medicinos – galimybes, kurių dėka patobulinti medicininiai produktai tampa efektyvesni ir gali pakeisti šiuo metu taikomus gydymo metodus. Lietuvos energetikos instituto (LEI) specialistai pristatys vėjo ir saulės jėgainių edukacinio-lavinamojo modelį, kurį konstruojant bei derinant galima išgauti didesnį ar mažesnį saulės ir vėjo energijos naudojimo efektyvumą.

Tarptautinė dizaino ekspozicija

2 – ajame „Santakos“ slėnio aukšte parodos lankytojai galės išvysti tarptautinę dizaino ekspoziciją „2=2”, kurią pristato KTU MIDF Dizaino Centras. Parodoje pristatomi Lietuvos pramoninio dizaino produktai, pelnę tarptautinius prestižinius dizaino apdovanojimus, tokius kaip „Red Dot Design Award“, „iF Design Award“. Antrojoje parodos dalyje pristatomos jaunųjų dizainerių idėjos - bendro KTU MIDF Dizaino centro, MTP „Technopolis“ ir dizaino studijos „alldesign“ projekto „Didėja“ metu sukurti jaunųjų dizainerių darbai ir „Design Library Milano“, kuruojama jaunųjų dizainerių paroda „10 pieces”, atkeliavusi tiesiai iš šių metų Milano dizaino savaitės. Šios ekspozicijos tikslas - parodyti, jog Lietuvoje kuriami ir gaminami pramoniniai gaminiai gali būti sėkmingai parduodami visame pasaulyje, o savo kokybe ir dizaino sprendimais nenusileidžia užsienio kūrėjų darbams ir didina šalies verslo konkurencingumą užsienio rinkose. „Mano nuomone, tai pats geriausias būdas motyvuoti Lietuvos jaunimą kurti, ugdyti savo kompetencijas, domėtis naujovėmis bei būti aktyviais ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Paroda puikiai atskleidžia, kokią didelę pridėtinę vertę produktui teikia dizaino sprendimai“,- teigė projekto „Didėja“ organizatorė Rūta Valušytė.

Pramogos parodos lankytojams

Renginio organizatoriai paruošė pramogų ir atradimų kiekvienam: moksleiviams netrūks aktyvių laisvalaikio pramogų ir turiningų ekskursijų, investuotojai parodoje galės rasti ir įdomių darbų investicijoms, o verslo įmonės atstovai - susirasti talentingus darbuotojus ir partnerius.

Susitikime „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59) jau gegužės 21 d.! 9.30 val. skelbiamas oficialus parodos atidarymas, o 16 val. – apdovanojimų šventė.

Daugiau informacijos ieškokite: www.technorama.ktu.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min