Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodos „Studijos 2014“ Verslumo dirbtuvėse – idėjos savo kelio ieškančiam jaunimui

Studijos
Studijos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Teigiantys, kad mokyklą ar studijas baigę jaunuoliai iš anksto pasmerkti vykti uždarbiauti į užsienį ar ilgus metus nuobodžiai laukti Darbo biržoje yra... neteisūs. Tarptautinės žinių ir išsilavinimo parodos „Studijos 2014“ organizatoriai ir dalyviai jau dabar yra tikri – tokią nuomonę jie pakeis. Jau antrus metus iš eilės rengiamose Verslumo dirbtuvėse parodoje „Studijos 2014“ gerąja praktika dalinsis jaunieji verslininkai, prisistatys ir į aštriausius klausimus atsakys solidžiausi šalies darbdaviai, o moksleiviai ir studentai galės pasitikrinti – ar jų trokštamos specialybės vis dar paklausios ir sužinoti, kaip iš tikrųjų gauti svajonių darbą.

,,Šiais metais Verslumo dirbtuvėse dalyvaus aštuonios lyderiaujančios Lietuvos įmonės – SEB bankas, „Rimi Lietuva“, „Barclays Technology Centre Lithuania“, „Callcredit Information Group“, „Lietuvos rytas“, ,,Lidl“, „Western Union“, taip pat žurnalas „Panelė“ – vardina Verslumo dirbtuvių sumanytojas, VšĮ „Sėkmės mokykla“ vadovas Nerijus Buivydas. – Naujovė, kuria labai džiaugsis visi parodos lankytojai – tai susitikimai su įmonių lyderiais akis į akį, pokalbiai, kokių darbuotojų jie ieško, kaip juos atrenka, kokias kompetencijas reikia turėti ir ką žinoti renkantis darbdavį ar einant į pirmąjį darbo pokalbį.“

Sėkmingai užsienyje studijas baigęs, įmonės „TransferGo“ direktorius Daumantas Dvilinskas kartu su savo komanda patars, ar verta studijuoti užsienyje. „Mielai papasakosime, ką reiškia lietuviui studijuoti užsienyje ir kam būsimi studentai turi pasiruošti. Be to kiekvienam apsilankiusiam mūsų stende patarsime kaip, studijuojant užsienyje, spręsti finansinius klausimus ir suteiksime galimybę prisijungti prie „TransferGo“ rekomendacijų programos, kuri leis studentams svečioje šalyje užsidirbti“, – pasakoja Daumantas Dvilinskas.

Verslo atstovai savo įmones pristatys Idėjų inkubatoriuje. O seminare „Kuo būti? Kokią specialybę pasirinkti?“ lektorius Saulius Jovaišas pasakos apie tai, kaip planuoti savo profesinę ateitį, kaip formuoti tikslus ir nebijoti jų siekti, kaip pažinti ir atrasti geriausias savo savybes. Verslo valdymo konsultantas, personalo parinkimo ekspertas, ugdančiojo vadovavimo ir karjeros patarėjas Saulius Jovaišas įsitikinęs, kad moksleiviai patys turi priimti sprendimą, kur studijuoti ir kokią profesiją įgyti. Tačiau pasitaiko, kad įsiklausyti į save trukdo socialinis spaudimas ar baimė.

„Seminaro tikslai yra du. Pirmasis – skatinti moksleivius mąstyti, o dar svarbiau – tai daryti kryptingai, kitaip tariant, suvokti savo norus, siekius ir galimybes. Antrasis tikslas – kalbėti apie tikrai perspektyvias specialybes. Noriu sugriauti vyraujantį mitą, kad tai – vis dar vadyba. Šiandien žymiai paklausesnės techninio pobūdžio specialybės, nors negalima sakyti, kad socialiniams mokslams ateities nėra. Svarbiausia teisingai pasirinkti: ne ten, kur kiti stumia, o ten, kur patį traukia“, – sako Saulius Jovaišas.

Studijos
Studijos

Dar viename seminare „Kuo būti: kaip pasirinkti specialybę? Kaip gyventi savo, o ne kitų gyvenimą?“ asmeninio tobulėjimo ir verslo konsultantas Darius Pietaris patars: „Svarbu suprasti, ko norime patys ir tai atskirti nuo to, ko nori tėvai, visuomenė, ar kita grupė, kuriai priklausome. Reikia išgryninti savo stipriąsias puses, be to, svarbu jas pripažinti, įvertinti svarbą.“

Asmeninio tobulėjimo ir verslo konsultantas ypatingą dėmesį į vaiko poreikius ir galimybes prašo atkreipti tėvų: „Būtina suprasti, kad vaikai turi nugyventi savo gyvenimą ir neįmanoma priversti jų būti laimingais. Vaikai turi savo energiją, tereikia juos stebėti, pripažinti jų asmenybes ir leisti tai energijai skleistis“, - sako Darius Pietaris.

O jei kuris abiturientas nutartų tapti verslininku, tai apie verslo pradedančiuosius, vadinamus startup'us, viską bus galima sužinoti iš leidinio „BZN start“ įkūrėjos Živilės Glaveckaitės, taip pat iš pačių pradedančių verslininkų: dvidešimt šešerių Daumanto Kirkučio ir metais vyresnio Pauliaus Valatkevičiaus. Jie skaitys pranešimus „Klaidų verslo pradžioje buvo daug, tačiau viskas ateina su patirtimi“ ir „Burba tik tie, kurie nieko nenori daryti“.

„Atlikome tyrimą, kurio metu buvo surinkta unikali informacija apie lietuviškų verslų įkūrėjus, jų išsilavinimą, amžių: jauniausiam įkūrėjui yra 16 metų, o vyriausiam – 57 metai. Norėjome  parodyti, kad visų profesijų žmonės gali kurti verslą, imtis idėjos ir ją įgyvendinti. Pasirodo, kad vienas startuolis yra baigęs Harvardo universitetą aukščiausiu įvertinimu. Beje, šiandien jis yra sėkmingiausias. Tačiau patirčių labai daug ir skirtingų: vieni, įkopę į mokslo aukštumas, sukūrė sėkmingą verslą, kitiems sekasi ir be diplomų, pakanka vadinamojo gyvenimo universiteto“, - sako Živilė Glaveckaitė.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min