Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pažadėjusių nebūti kelių ereliais – daugiau nei penki tūkstančiai (nuotraukos)

Antradienį, paskutinę vasaros dieną, simboliškai paminėta susisiekimo ministerijos iniciatyvos „Sėkmės kelias“ pabaiga.
15min.lt/M.Medinskij nuotr. / Antradienį, paskutinę vasaros dieną, simboliškai paminėta Susisiekimo ministerijos iniciatyvos „Sėkmės kelias“ pabaiga.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį, paskutinę vasaros dieną, simboliškai paminėta Susisiekimo ministerijos iniciatyvos „Sėkmės kelias“ pabaiga. Per du mėnesius po „Sėkmės kelio“ sutartimi, kuria pasižadėjo atsakingai elgtis kelyje, internete pasirašė daugiau nei 5000 abiturientų, vyresniųjų klasių moksleivių ir kitų, pritariančių iniciatyvai.

Saugaus eismo akcija vyko vasarą, kartu paskutinio skambučio ir išleistuvių šventėmis. „Sėkmės kelio“ sutartį pasirašę abiturientai prižadėjo „neliesti mašinos raktelių paragavus alkoholinių gėrimų“, „nesipuikuoti prieš draugus sugebėjimu iki dugno paspausti greičio pedalą“ ir skatinti taip pat elgtis savo draugus per išleistuvių šventes ir visą gyvenimą.

Anot Martyno Čerkausko, susisiekimo ministro patarėjo, jeigu vykdant šią iniciatyvą sumažėjo bent vienu kelių ereliu, tai jau galima laikyti sėkme.

„Pirmieji vairavimo metai yra rizikingi ne dėl to, kad jauni žmonės prasčiau vairuoja – tiesiog būna daug pagundų išmėginti automobilį, greičiau paspausti pedalą. Džiaugiamės, kad tiek daug jaunuolių akcijos metu simboliškai įsipareigojo saugoti save ir kitus kelyje. Manau, kad ieškodami dialogo galime išvengti daug skaudžių nelaimių“, – kalbėjo M.Čerkauskas.

Susitikęs su moksleiviais jis palinkėjo ir toliau laikytis sutarties įsipareigojimų ir įteikė „Sėkmės kelio“ ženklą. Susitikimo metu buvo apdovanoti ir akcijos prizų – lėktuvų bilietų į Londoną ar Milaną, kompaktinių diskų, mobiliojo interneto pakuočių – laimėtojai.

Anot abituriento Simo Pudžiuvelio, burtų keliu laimėjusio skrydį į Londoną arba Milaną, sėkmė buvo netikėta.

„Užsiregistravau norėdamas dalyvauti akcijoje, kuri, mano nuomone, turėtų būti svarbi kiekvienam vairuotojui. Stengiuosi visada vadovautis parašytais punktais, dar ir pats turiu savo principų, kaip reikėtų vairuoti“, – sakė Simas.

Sutartį intenete pasirašė ir apie atsakomybę kelyje kalbėjo Lietuvos įžymybės – Andrius Mamontovas, Jurgis Didžiulis, Jovani (Jonas Nainys), Skaiva Jasevičiūtė, Milanno, Aistė Paškevičiūtė ir kiti.

Susisiekimo ministras rugsėjo mėnesį ketina susitikti su moksleivių atstovais aptarti ne tik saugaus eismo, bet ir kitus jiems aktualius klausimus.

Komentarai
Šioje istorijoje Abiturientai, Kelių ereliai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min