Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pinga studentų pažymėjimai (papildyta 16.28 val.)

Nors spalis tuoj įpusės, studento pažymėjimai pratęsti dar ne visiems.
„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr. / Lietuvos studento pažymėjimai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo ateinančių mokslo metų mažėja Lietuvos studento pažymėjimų (LSP) išdavimo ir pratęsimo kainos.

Už naują LSP nuo ateinančių mokslo metų studentams reikės mokėti nebe 18 Lt, o iki 15 Lt. Už pažymėjimo galiojimo pratęsimą metams – nebe 15 Lt, o 11 Lt.

Tai nuspręsta trečiadienį vykusiame Švietimo ir mokslo ministerijos bei studentų atstovų susitikime.

Kaina iš esmės mažėja dėl to, kad LSP nebebus taikomas pridėtinės vertės mokestis.

Papildyta 15.26 val.: Nuo šiol Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) su dviem nacionalinėmis studentų sąjungomis pasirašys ne trišalę sutartį, o dvi atskiras dvišales sutartis.

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) pažymėjimus gamins už ne daugiau nei 15 Lt, o pratęs už 11 Lt. Ši tvarka įsigalios nuo rugsėjo.

Tai naujienų portalui 15min.lt patvirtino LSAS prezidentas Arūnas Markas. Anot jo, LSAS pažymėjimus ketina gaminti už 14 Lt.

Taip pat tvarkos apraše patvirtinta nauja kainodara, kurioje tiksliai nurodoma, kam ir kiek lėšų nuo LSP kainos atiteks. Be to, įtrauktas atsakomybės reikalavimas. „Abi nacionalinės sąjungos savo interneto puslapiuose turės publikuoti ataskaitas už LSP lėšų naudojimą ir lygiai taip pat sutartis tarp nacionalinių sąjungų ir aukštųjų mokyklų atstovybių“, – 15min.lt sakė A.Markas.

Pažymėjimų išdavimo ir pratęsimo tvarka studentams iš esmės nesikeis.

A.Mark teigė iš esmės esąs patenkintas pasiektu susitarimu, kuris naudingas studentams.

Papildyta 16.28 val.: ŠMM skelbia pritarusi studentų organizacijų siūlymui mažinti LSP kainą, tačiau esą pačios LSS ir LSAS nesutaria dėl naujos gamybos ir administravimo kainos, numatydamos skirtingas paslaugas bei prognozuodamos nevienodus gamybos kaštus.

ŠMM skelbia, jog bus nustatytos ribinės kainos – ne daugiau kaip 15 litų už pažymėjimo išdavimą ir ne daugiau 11 litų už jo pratęsimą.„Ministerijos atstovų ir studentų organizacijų vadovų susitikimuose buvo pasiektas kompromisas – su LSAS ir LSS bus sudarytos analogiškos dvišalės sutartys dėl pažymėjimų gamybos. Studentų pažymėjimų išdavimo tvarkos apraše, kurį tvirtina švietimo ir mokslo ministras, bus nustatytos ribinės kainos – ne daugiau kaip 15 litų už pažymėjimo išdavimą ir ne daugiau 11 litų už jo pratęsimą“, – rašoma trečiadienį ŠMM išplatintame pranešime spaudai.

Sutartyse bus užfiksuotos pažymėjimų administratorių išmokos platintojams. Už naujo pažymėjimo išdavimą jiems atiteks ne mažiau kaip 4 litai, o už pratęsimą – ne mažiau kaip 5 litai.  Šias lėšas gautų pažymėjimą išdavusi aukštosios mokyklos studentų atstovybė.

Pranešime taip pat teigiama, jog ŠMM siekia, kad jau nuo kitų metų studento pažymėjimas būtų išduodamas visam studijų laikui ir jo nebereikėtų kasmet pratęsti. „Tam būtina rasti techninius sprendimus, kurie užtikrintų, kad šiuo dokumentu negalės naudotis studento statusą praradę asmenys“, – rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos studento pažymėjimas – tai studento statusą patvirtinantis dokumentas, kuris suteikia ir viešojo transporto bei kitas lengvatas.

Mokslo ir studijų įstatymas reglamentuoja, kad studento pažymėjimo formą ir išdavimo tvarką nustato Švietimo ir mokslo ministerija, o gamybą ir išdavimą organizuoja Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių sąjunga (sąjungos).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min