Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po LAT sprendimo Klaipėdos universiteto taryba renkasi dėl naujo rektoriaus rinkimų

Vaidutis Laurėnas tapo naujuoju Klaipėdos universiteto rektoriumi.
15min.lt nuotr. / Vaidutis Laurėnas
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) sprendimo Klaipėdos universiteto taryba antradienį renkasi į neeilinį posėdį, kuriame planuoja patvirtinti sprendimą dėl rektoriaus Vaidučio Laurėno atleidimo bei laikino universiteto vadovo paskyrimo.

„Antradienį rengiamas neeilinis tarybos posėdis, bus sprendžiami rektoriaus atleidimo, laikinai einančio pareigas paskyrimo klausimai, taip pat bus sprendžiama dėl naujo rektoriaus rinkimų tvarkos“, – BNS sakė Klaipėdos universiteto atstovė spaudai Rasa Ramonaitė.

LAT penktadienį konstatavo, kad Klaipėdos universiteto rektorius V.Laurėnas iš pareigų turėjo būti atleistas pernai lapkritį, įsiteisėjus apygardos teismo sprendimui, kuriuo V.Laurėno darbo sutarties pakeitimas dėl jo skyrimo (perkėlimo) į rektoriaus pareigas 2011 metais pripažintas negaliojančiu.

LAT nurodė, kad V.Laurėnas atleidžiamas iš Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigų pagal Darbo kodekso 136 straipsnio 1 dalies 1 punktą. Šis punktas nurodo, kad darbo sutartis be įspėjimo turi būti nutraukiama įsiteisėjusiu teismo sprendimu.

Pasak teismo, pripažinus universiteto rektoriaus viešą konkursą ir jo rezultatus neteisėtais, o viešo konkurso rezultatų pagrindu priimtą Klaipėdos universiteto tarybos nutarimą skirti V.Laurėną universiteto rektoriumi negaliojančiu, su V.Laurėnu sudaryta darbo sutartis tampa negaliojančia.

LAT taip pat paskelbė, kad yra pagrindas išvadai, jog rengiant universiteto rektoriaus konkursą buvo pažeistas skaidrumo principas – neužtikrintas vienodas požiūris į konkurso dalyvius.

Pernai lapkritį Klaipėdos apygardos teismas paskelbė, kad Klaipėdos universiteto rektoriaus V.Laurėno darbo sutartis turi būti nutraukta. Anksčiau tokį pat verdiktą buvo priėmęs ir Klaipėdos miesto apylinkės teismas.

Mes šitoj vietoj galime tik kokį nors moralinį, politinį vertinimą duoti, bet taryba nebūtinai turi atsižvelgti į mūsų nuomonę, – tvirtino D.Pavalkis.

Komentuodamas Klaipėdos universitete susidariusią situaciją švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis BNS pabrėžė, kad ministerija neturi priemonių daryti įtaką universitetams sprendžiant personalijų klausimus.

„Universitetas turi autonomiją, taryba yra atsakinga už universiteto administracijos priežiūrą. Mes šitoj vietoj galime tik kokį nors moralinį, politinį vertinimą duoti, bet taryba nebūtinai turi atsižvelgti į mūsų nuomonę“, – tvirtino D.Pavalkis.

Pasak ministro, į Klaipėdos universitetą dėl rektoriaus buvo kreiptasi jau po apygardos teismo sprendimo.

„Mes galime tik sakyti, kad jūs turit tą padaryti. Man atrodo, kad esame ir laišką rašę po antro teismo posėdžio. Gal ir per didelė autonomija universitetams palikta, bet įstatymai yra tokie, kokius turime“, – sakė D.Pavalkis.

Bylos duomenimis, V.Laurėnas, eidamas Klaipėdos universiteto tarybos nario pareigas ir būdamas kandidatu į universiteto rektoriaus pareigas, nenusišalino nuo dalyvavimo tarybos posėdžiuose svarstant ir priimant sprendimus dėl rektoriaus rinkimų. Teismų nuomone, tokiu savo elgesiu jis neišvengė viešųjų ir privačių interesų konflikto.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min