Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prancūzijos studentai surengs protestus

Streikas Prancūzijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Streikas Prancūzijoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prancūzijos studentai, atsiradus streikų judėjimo skilimo ženklams, antradienį rengs protestus, taip išreikšdami palaikymą pasipriešinimą vyriausybei dėl pensijų reformų įvedimo, praneša BBC.

Kaip teigia korespondentai, tai gali būti tik lakmuso popierėlis, nes trys iš dvylikos naftą perdirbančių gamylų nusprendė nebestreikuoti, o šiukšlių surinkėjų streikas Marselyje buvo sustabdytas.

Tikimasi, kad Prancūzijos parlamentarai vykdys galutinį balsavimą dėl pensijų reformos, o ketvirtadienį visuotinis streikas turėtų būti nutrauktas.

Pagal pensijų reformą, pensinis amžius bus padidintas nuo 60 iki 62 metų.

Anot BBC korespondento Paryžiuje Christiano Frasero, Prancūzijos studentai dabar turi semestro vidurio atostogas, tačiau, užuot atostogavę, jie visoje šalyje planuoja demonstracijas, kad pasipriešintų pensinio amžiaus padidinimui.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy tikisi, kad galutinis balsavimas ir 10 dienų studentų atostogos susilpnins protestus.

Pasak korespondento, studentai stengsis prezidentui įrodyti, kad jis klysta, o tai, kiek studentų išeis į gatves, parodys, kur link eina protestai.

Pirmadienį visos 200 šalies degalų tiekimo bazės baigė streikus. Profesinės sąjungos taip pat pranešė, kad antradienį savo dviejų savaičių streiką baigs ir Marselio miesto šiukšlių surinkėjai.

BBC korespondentas praneša, kad septynios naftą perdirbančios gamyklos vis dar yra uždarytos. Tai yra šešios kompanijos „Total“ gamyklos ir Berre l'Etang gamykla šalies pietuose.

Todėl beveik visos benzino ir dyzelinio kuro atsargos jau yra išnaudotos. Jei gamyklos neatsidarys, savaitės pabaigoje Prancūziją ištiks dar gilesnė degalų krizė.

Komentarai
Šioje istorijoje Streikas, Studentas, Prancūzija
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min