Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prisidėti prie šviesesnės ir geresnės Lietuvos pedagogo keliu

Sandra Gaučiūtė. Leu archyvo nuotr.
Sandra Gaučiūtė. Leu archyvo nuotr.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sandra Gaučiūtė baigė Skuodo Bartuvos vidurinę mokyklą. Dabar mergina studijuoja istorijos specialybę Lietuvos edukologijos universitete (LEU) ir po studijų planuoja dirbti mokytoja. Ji tikina, kad pedagogo darbas yra itin svarbus, nes kiekvienas iš mūsų, kas mes bebūtumėme (santechnikai, muzikantai, mokslininkai, politikai, verslininkai ar daktarai), savo profesinę karjerą pradedame mokykloje. „Tikiuosi, kad po daug metų su pasididžiavimu balse ir aš galėsiu pasakyti, kad prisidėjau prie šviesesnės ir geresnės Lietuvos kūrimo, ugdydama jos atžalas“, – sako Sandra.

„Manau, kad mes, mokytojai, galime keisti pasaulį, nes po tėvų, kurie augina savo vaikus, esame svarbiausi. Pedagogai prisideda prie jų švietimo ir auklėjimo“, – teigia būsima pedagogė.

Sandra Gaučiūtė. Leu archyvo nuotr.
Sandra Gaučiūtė. Leu archyvo nuotr.

Kalbėdama apie savo studijų pasirinkimą, Sandra sako, jog jai tai buvo ganėtinai lengva. „Aš negalvojau apie tai, kad reikia pasirinkti tokias studijas, kurias baigusi  uždirbčiau daug pinigų ar būčiau žinoma plačiajai Lietuvos visuomenei, nes, mano nuomone, pinigai nėra tikslas. Tai yra tik priemonė, o šios dvi kryptys labai skiriasi. Aš svarsčiau tik apie tai, kuo norėčiau būti, koks darbas man tiktų ir patiktų. Pildydama savo studijų pasirinkimus užpildžiau tik 5 ar 6 vietas iš 12 galimų. Visos specialybės buvo susijusios su edukaciniu ar kūrybiniu darbu, o koks darbas gali būti labiau kūrybinis nei mokytojo?“ – retoriškai klausia iš Skuodo kilusi mergina.

Pirmu numeriu mergina įrašė istorijos studijas Lietuvos edukologijos universitete. „Istorijos mokslų šaka mane visada žavėjo. Manau, kad žinios yra vertybė, o kas gali būti laikoma didesne vertybe už savo šalies ir viso pasaulio istorijos žinojimą, kaip mes atėjome iki šiandienos, kaip formavosi mūsų kultūra, tradicijos“, – pasirinkimą komentuoja LEU studentė.

Sandra Gaučiūtė
Sandra Gaučiūtė

S. Gaučiūtė stojo į Lietuvos edukologijos universitetą būtent dėl to, kad norėjo dirbti pedagoginį darbą su vaikais ar jaunimu. „Išties norėčiau palinkėti būsimiems studentams, kurie tuoj rinksis studijas, gerai pagalvoti, kas jiems bus įdomu, kokios studijos teiks džiaugsmą, o ne tik tiesia galva nerti ten, kur liepia tėvai, ar pagal visuomenės sudarytus stereotipus. Reikia paklausti savęs, ko aš noriu, kas man teiks džiaugsmą, nes tik tokios studijos bus pilnavertės ir ilgainiui pačiam žmogui atneš naudą. Jis į jas nežiūrės atmestinai, nesimokys per prievartą, o stengsis pasiimti viską, ką gali“, – sako LEU studentė S. Gaučiūtė, kuri savo studijas Lietuvos edukologijos universiteto Istorijos fakultete vertina labai gerai. „Čia yra sukuriamos itin geros sąlygos studentams plėsti savo akiratį, įgyti žinių, ruoštis ateičiai“, – sako ji.

Sandra jau mokykloje dirbo su mažesnių klasių mokiniais neformaliojo ugdymo metu, buvo mokyklos tarybos narė, mokyklos prezidentė, laikraščio korespondentė, 2011 m. pripažinta aktyviausia bartuviete. Šalia merginos visada buvo jauni žmonės, su kuriais ji mokėsi ir augo. Jau tada Sandra pradėjo svajoti, kad norėtų dirbti panašų darbą. Mokykloje susiformavusią svajonę ji bando išpildyti universitete.

Sandra sako, jog ji ne tik papildomai kaupia istorines žinias, bet ir mokosi, kaip jas perteikti kitiems. „Man, kaip asmenybei, suteikia daug džiaugsmo, kad galiu mokytis ir mokyti ne tik paskaitų, praktikų metu, bet ir dalyvaudama savanoriškoje studentų atstovybės veikloje. Galima sakyti, kad stengiuosi augti visomis prasmėmis. O ar ne tai žmogui atnešą pilnatvę?“ – retoriškai klausia LEU studentė, kuri tiki, kad po studijų įgytas teorines ir praktines žinias galės panaudoti tikslingai.

Sandra Gaučiūtė
Sandra Gaučiūtė
Istorijos studijų programa, kurią studijuoja S. Gaučiūtė, unikali keletu požiūrių. Pirma, tai vienintelė istorijos studijų programa Lietuvoje, kurią baigus suteikiamas dalyko pedagogikos, istorijos bakalauro laipsnis ir pedagogo kvalifikacija. Jokia kita universitetinė istorijos programa pedagogo kvalifikacijos neteikia. Antra, istorijos studijų programos absolventai gali dirbti ir istoriko, ir istorijos dalyko pedagogo darbą. Trečia, 50 procentų geriausiai besimokančių šios studijų programos studentų gauna 400 Lt stipendiją. Istorijos studijų programos studentai studijuoja bendrojo universitetinio lavinimo, studijų programos pagrindų (pedagoginių studijų ir istorijos) dalykus. Studijų pagrindų dalykai yra privalomi ir pasirenkami. Studijuojami šie privalomi dalykai: Lietuvos istorija, Pasaulio istorija, Istorijos studijų įvadas, Istorijos metodologija, Šaltiniotyra, Istoriografija, Specialieji istorijos mokslai ir metodai, Lietuvių etnografija, Lietuvos kultūros istorija. Pasirenkamus dalykus studentas renkasi iš studijų programos tinklelyje pateikto sąrašo. Baigusieji istorijos studijas galės dirbti istorijos mokytojais progimnazijoje, bendrojo lavinimo mokykloje, gimnazijoje, licėjuje; įsidarbinti ir moksliniame institute, archyve, muziejuje, švietimo ir mokslo, kultūros įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose; studijuoti istorijos bei socialinių ir humanitarinių mokslų srities magistrantūroje.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min