Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Privačių gimnazijų durys atsiveria ne visiems

Spyna
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Spyna
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus privati gimnazija toliau tęsia kovą su paplitusiais mitais apie privačias mokyklas bei gimnazijas. Šį kartą mokymo įstaiga siekia paneigti gandą, kad į gimnaziją gali įstoti bet kuris mokinys, turintis pasiturinčius tėvus.

Į visas gimnazijas (taip pat ir privačias) nėra labai paprasta patekti ir moksleivio tėvų materialinė padėtis to negali užtikrinti. Norint įstoti į gimnaziją visų pirma reikia – išlaikyti stojamuosius matematikos, lietuvių ir anglų kalbų testus. Už kuriuos būtina surinkti nustatytą minimalų balų skaičių. O stojant į 5 bei 9 klasę reikia įveikti ir konkursą.

Stojimas į privačias gimnazijas nuo įprastų gimnazijų skiriasi tuo, kad čia daugiau dėmesio skiriama konkrečiam vaikui. Visada yra atliekami gebėjimų testai, kuriuos analizuoja ir apibendrina psichologai.

Gebėjimų testai atliekami norint nustatyti gebėjimus ir pasirengimą mokytis konkrečioje klasėje. Šis testas taip pat ištiria situaciją, kodėl keičiama mokykla, kodėl vaikas norėtų mokytis būtent šioje mokymo įstaigoje, kaip mokykla gali padėti moksleiviui.

„Jei gebėjimų testų rezultatai patvirtina, kad vaikas gali mokytis, jis visada yra priimamas bandomajam laikotarpiui, kurio sąlygas aptariame su tėvais individualiai. Mes tikime vaiko gera pradžia ir mokinio „nenurašome“ pagal vidurkį, kurį jis yra gavęs kitoje mokykloje. Pasitaiko, kad lėtesniam vaikui sunkiai sekasi mokytis, šiuo atveju jam sudarome galimybę per savo kruopštumą ir stropumą pasiekti aukštų rezultatų. Mokinys turi galimybę atversti naują lapą ir viską pradėti iš pradžių“, – sakė Vilniaus privačios gimnazijos direktorė Tatjana Liubertienė.

Nors priėmimas į privačias gimnazijas nėra labai sudėtingas, tačiau jų durys atsiveria ne visiems. T. Liubertienė teigia, kad jei vaikas nori, bet negali gerai mokytis, jam visada bus pagalbėta. Tačiau, deja, neretai pasitaiko, kad vaikas gali, bet nenori mokytis. Tokiu atveju į gimnaziją jis nepriimamas.

Mokslas privačiose mokyklose ar gimnazijose yra mokamas, tačiau gerai besimokantiems mokslo kaina sumažinama. Taip pat sudaroma galimybė jose mokytis ir vaikams, iš šeimų, gaunančias mažesnes pajamas. Vilniaus privati gimnazija stipendijomis remia gerai besimokančius, bet negalinčius gimnazijoje susimokėti už mokslą mokinius. Šiemet šias stipendijas laimėjo net keturi dvyliktokai iš kitų Vilniaus mokyklų.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min