Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Profesinės mokyklos stojantiesiems bus atviros iki rudens

Vilniaus automechanikos bei verslo mokykla
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Vilniaus automechanikos bei verslo mokykla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos profesinės mokyklos būsimųjų mokinių lauks iki rugsėjo 1 d. – iki šio termino stojantieji dar gali paduoti dokumentus į neužimtas vietas atskirose programose

Šiais metais mokytis profesinėse mokyklose jau priimta 14 918 jaunuolių, t. y. 80 proc. planuojamo pirmakursių skaičiaus, teigiama ŠMM pranešime.

Jau kelerius metus tarp populiariausių specialybių – paslaugų sfera. Jaunimas daugiausiai renkasi darbo rinkoje paklausias automechanikos, kirpimo meistrų rengimo, kosmetologijos ir kitas profesijas.

„Dėl trumpesnio mokymo laiko, mokymo turinio suderinimo su ūkio poreikiais, pastaruoju metu sparčiai atnaujinamos mokymo bazės profesinės mokyklos gali greitai atsiliepti į kvalifikuotų specialistų paklausą rinkoje, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento direktoriaus pavaduotojas Romualdas Pusvaškis. – Tačiau įgyta specialybė ne tik leidžia nesunkiai susirasti darbą, bet ir suteikia galimybę tęsti studijas kolegijose ar universitetuose. Profesinę kvalifikaciją turintis stojantysis papildomai gauna vieną arba du balus, o baigiamojo kvalifikacinio egzamino įvertinimas gali atstoti vieną valstybinį egzaminą“.

Pasak R.Pusvaškio, šiuolaikinėje darbo rinkoje ypač vertinami darbuotojai, greta universiteto ar kolegijos diplomo turintys ir profesinę kvalifikaciją. Įsidarbinimo, karjeros perspektyvos privalumus jau pernai įvertino Lietuvos jaunimas – į profesines mokyklas buvo priimta 14 proc. daugiau mokinių negu buvo planuota.

Lietuvos profesinės mokyklos šiais metais ketina priimti daugiau nei 19 tūkst. pirmakursių. Profesinėse mokyklose suteikiama galimybė studijuoti sulaukus 14 metų. Bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai profesinį išsilavinimą gali įgyti po 1-1,5 metų trukmės studijų, norintieji vidurinį išsilavinimą gauti profesinėse mokyklose – mokosi trejus metus.

Stojantieji į profesines mokyklas dokumentų priėmimo komisijai turėtų pateikti prašymą, kuriame nurodoma pasirinkta profesinio mokymo ir bendrojo lavinimo programa,ankstesnio mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus, sveikatos pažymėjimą, dvi nuotraukas, pasą ar gimimo liudijimą, ar kitą asmens tapatybės dokumentą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min