Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saldainius gaminančią įmonę puošia Kauno kolegijos menininkai

Gerdos Jokubauskaitės saldainių pakuotės
Kauno kolegijos nuotr. / Gerdos Jokubauskaitės saldainių pakuotės
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šią savaitę baigiamuosius darbus gynėsi Kauno kolegijos menininkai. Į gynimus susirinko ne tik meno srities atstovai ir darbų užsakovai, bet ir norintys su įvairiais meno projektais susipažinti miestiečiai. Baigiamųjų darbų kvalifikacinę komisiją ir miestiečius itin sužavėjo Šiaulių saldainių gaminimo įmonei UAB „Rūta“ rengti meniniai užsakymai.

Diplomantų darbai buvo pristatyti patraukliose ir žinomose miestiečiams erdvėse – šalia Laisvės alėjos įsikūrusiame Verslo lyderių centre (K.Donelaičio g. 62) ir Žaliakalnyje ant Pelėdų kalno esančiame Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete (A.Mackevičiaus g. 27), kur kauniečiai mėgsta apsilankyti, kuomet čia organizuojamos įvairios menų dirbtuvės, mugės.

Saldainių gamintojų įvaizdžio elementus kūrė būsimieji grafinio dizaino ir dekoratyvinės plastikos – keramikos, stiklo, tekstilės, odos dirbinių specialistai. „Mums svarbu ne tik meninė kokybė, bet ir produkto patrauklumas vartotojui, o šį aspektą kolegijos menininkai įgyvendino tiksliai pagal nurodytus mūsų reikalavimus“, – teigė gynimu metu UAB „Rūta“ direktorius Algirdas Gluodas, dalyvavęs baigiamųjų darbų kvalifikacinėje komisijoje.

Kauno kolegijos nuotr./Ievos Maksimavičiūtės dekoratyvinė keraminė sienelė
Kauno kolegijos nuotr./Ievos Maksimavičiūtės dekoratyvinė keraminė sienelė

Grafinio dizaino diplomančių Donatos Baranauskaitės ir Gerdos Jokubauskaitės kurtos saldainių pakuotės atsiras prekybos centrų lentynose. G.Jokubauskaitė gavo užduotį sukurti kalėdinių saldainių dėžutes vaikams – menininkė panaudojo žaismingus elfo, elniuko, sniego senio bei Kalėdų Senelio atvaizdus, o klasikines saldainių dėžutes kūrusios būsimosios dizainerės D. Baranauskaitės piešiniuose subtiliai perteiktas viduje esančių šokoladinių saldainių skonis. Šiems darbams vadovavo dėstytoja Gintarė Jarašienė.

Kauno kolegijos nuotr./Rimgaudo Mitkaus statulos
Kauno kolegijos nuotr./Rimgaudo Mitkaus statulos

Būsimam įmonės šokolado istorijos muziejui ir kavinei savo kūrybą dovanoja Kauno kolegijos dekoratyvinės plastikos specialistai. Menininkai siekdami išlaikyti kuriamų produktų ir vartotojui transliuojamos žinios vienovę savo darbuose naudojo senųjų Pietų Amerikos kultūrų – majų, almekų ir actekų – simboliką, kuri išieškota ir pasirinkta dėl fakto, kad būtent šios civilizacijos pirmą kartą paminėjo žodį „kakavą“ ir atrado šokoladą.

Meniu ir sąskaitines kūrė būsimosios odos specialistės Jolanta Usaitė ir Asta Baranauskaitė, svečių ir atsiliepimų knygų viršeliai taip pat odiniai – juos kūrė diplomantė Vilija Sipavičiūtė. Merginų darbams vadovavo dėstytoja Lolita Grabauskienė.

Būsimasis keramikas Rimgaudas Mitkus, vadovaujamas lektorės Odetos Gudžinskaitės, sukūrė mįslingas majų dievybių skulptūras, o studentė Ieva Maksimavičiūtė šias dievybes perkėlė ant dekoratyvinės-keraminės sienelės lakštų. Būsimoji keramikė Daina Danavienė pasiūlė keraminius indus saldainių kompozicijoms laikyti. Pastarosioms diplomantėms vadovavo dėstytoja Daina Daukšienė.

Kauno kolegijos nuotr./Dainos Danavienės saldaininės
Kauno kolegijos nuotr./Dainos Danavienės saldaininės

Elegancijos saldainių gamintojų interjerui suteiks stiklo dirbinys – Pietų Amerikos žemėlapio ir kakavmedžio elementais dekoruotas veidrodis „Kakavmedžio giraitė“. Šio darbo autorė – būsimoji stiklo specialistė Aistė Kazragytė, vadovė – doc. Sigita Grabliauskaitė.

Kakavos spalvomis išmarginti tekstilės darbai turėtų suteikti lengvumo, šiltumo ir prabangos dvelksmą. Būsimosios tekstilės specialistės Mantė Kačerauskaitė, Gintarė Kuznecovaitė ir Monika Stackevičienė Šiaulių įmonei kūrė dekoratyvinius batikos pano. M. Kačerauskaitės ir M. Stackevičienės darbams vadovavo lektorė Birutė Sarapienė, G.Kuznecovaitės darbui – lektorė Marijona Sinkevičienė.

J.Vienožinskio menų fakulteto baigiamųjų darbų kvalifikacinių komisijų nariai pabrėžia, kad darbai naudingi praktiniu požiūriu, nes buvo rengiami taikant konkrečios įmonės poreikius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min