Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiemet pirmakursiams teks mažiau valstybės finansuojamų studijų vietų

Studentai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Studentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nemokamas mokslas šiais metais bus mažiau prieinamas.

Valstybė, apkarpydama finansuojamų vietų skaičių, labiausiai sumažino būsimų teisininkų, vadybininkų ir pedagogų krepšelius, rašo „Lietuvos rytas“.

Pirmadienį baigėsi prašymų studijuoti registravimas. Juos pateikė per 43 tūkst. įsiregistravusių bendrojoje Lietuvos aukštųjų mokyklų sistemoje. Tiesa, 4,5 tūkst. anketas paliko pustuštes – nenurodė, ką norėtų mokytis.

Šiemečiams pirmakursiams teks mažiau valstybės finansuojamų studijų vietų – jų skaičius, palyginti su praėjusiais metais, susitraukė 2,3 tūkst.

51,4 proc. kaip pirmą pageidavimą iš 12 galimų nurodė norintys studijuoti socialinius mokslus, vos 4,6 proc. svajoja tapti fizinių mokslų specialistais. Panaši padėtis yra jau keliolika pastarųjų metų.Valstybės finansuojamų vietų skaičius, palyginti su praėjusiais metais, susitraukė 2,3 tūkst.

17 proc. siekia technologijų krypties studijų, 15 proc. – biomedicinos. Šiemet pastarųjų kur kas gausiau nei ankstesniais metais.

Universitetai studijų krepšelių šįmet gaus 1,3 tūkst. mažiau. Susitrauks ir kolegijų aruodas – valstybė finansuos beveik tūkstančiu mažiau pirmakursių.

Nemokamai studijuoti aukštosiose mokyklose galės beveik 19 tūkst. pirmakursių – 9 680 universitetuose ir 9 164 kolegijose. Pernai valstybė buvo pasirengusi mokėti už daugiau nei 21 tūkst. jaunuolių studijas – 11 tūkst. universitetuose ir 10 tūkst. kolegijose. Tiesa, 800 valstybės finansuojamų vietų nebuvo užimtos – kolegijos nesurinko tiek norinčiųjų.

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, apkarpyti studijų krepšelių skaičių teko dėl šalies finansinės padėties, tačiau esamas skaičius garantuos, kad kas antras pirmakursis išsilavinimo sieks nemokamai.

Labiausiai sumažintas už valstybės lėšas studijuosiančių būsimų teisininkų ir vadybininkų skaičius. Priimdama tokį sprendimą Švietimo ir mokslo ministerija rėmėsi kasmečiais priėmimo ir Lietuvos darbo biržos rezultatais: studijuoti norinčių daug, o galimybių rasti darbą mažai.

Triskart mažiau šiemet pradės studijas ir būsimųjų mokytojų. Už valstybės lėšas mokysis 1 200 pedagoginių specialybių pirmakursių. Dėl šių vietų varžysis 1 957 jaunuoliai. Jie laikė pedagoginės motyvacijos testą.

Papildomus egzaminus laikė ir 3 228 stojantieji, pretenduojantys į meno krypties pirmakursio vietą. Valstybė finansuos 850 būsimų menininkų studijas.  

Komentarai
Temos Abiturientai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min