Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma nebeginti studentų į kūno kultūros pratybas

Dainius Dikšaitis
LSS nuotr. / Dainius Dikšaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo narius pasieks studentams laisvę rinktis suteikiantis įstatymo pakeitimo projektas. Po daugiau nei dvejų metų svarstymo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas galiausiai sutarė Seimui siūlyti įstatymo projektą, leidžiantį studentams savarankiškai rinktis kūno kultūros ir sporto pratybas, o ne peršantį jas per prievartą.

Trečiadienį vykusiame Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje, svarstant Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo projektą, buvo patvirtinta, kad pirmos pakopos ir vientisųjų  studijų studentams kūno kultūros ir sporto pratybas turėtų būti galima rinktis savo noru kaip pasirenkamąjį dalyką.

„Džiugu, kad komitetas sutiko, jog studentas pats sugeba rinktis, ar lankyti kūno kultūros ir sporto pratybas, ar ne. Tuo labiau, kad pasitaiko nemažai atvejų, kai aukštųjų mokyklų sporto bazės yra kritinės būklės, neatitinka higienos normų. Laisvė rinktis studentams leidžia apsispręsti, ar jie tikrai nori turėti užsiėmimus tokioje aplinkoje“, – tikina Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Pasak D.Dikšaičio, daugiau nei dvejus metus buvo kovojama už tai, kad studentai kūno kultūros ir sporto pratybas galėtų pasirinkti patys, o nebūtų verčiami tai daryti. 

Galutinis sprendimas, ar bus patvirtintas Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo projektas, užtikrinantis studentams laisvę rinktis kūno kultūros ir sporto pratybas aukštosiose mokyklose, paaiškės po Seimo plenarinio posėdžio.

Lietuvos studentų sąjunga primena, kad įstatymo projektu buvo rengiamasi nustatyti, jog pirmajame bei antrajame kursuose aukštosiose mokyklose kūno kultūros dalykui būtų skiriama ne mažiau nei 2 valandos per savaitę, o kituose – pasirinktinai.

Noras įteisinti kūno kultūros paskaitą kaip privalomą studentams sporto pratybų dalyką aukštosiose mokyklose pirmą kartą buvo inicijuotas dar 2009 metų birželio mėnesį, kai Lietuvos universitetų rektorių konferencija siūlė papildyti Mokslo ir studijų įstatymo projektą. Lietuvos studentų sąjunga kritiškai vertino tokio projekto siūlymą. Tada įstatymo projektas LR Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komitete nebuvo patvirtintas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min