Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skandalas neišvertė LSS prezidento D.Dikšaičio iš posto

Dainius Dikšaitis
„Scanpix“ nuotr. / Dainius Dikšaitis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaip antradienį praneša Lietuvos studentų sąjunga (LSS), praėjusį ketvirtadienį posėdžiaudama LSS taryba nusprendė patvirtinti pasitikėjimą organizacijos prezidentu Dainiumi Dikšaičiu, nepaisydama į viešumą iškilusio skandalo.

Praėjusią savaitę internete pasirodė įrašas, kuriame girdėti, kaip LSS prezidentas D.Dikšaitis bando iš konkurentės Lietuvos studentų atstovybių sąjungos persivilioti vienos aukštosios mokyklos studentų atstovybę, siūlydamas jai didesnes išmokas už išduodamus studentų pažymėjimus.

LSS tarybos posėdis prasidėjo ketvirtadienį popiet Kaune, Vytauto Didžiojo universitete, o baigėsi vėlai vakare, apie 21 val. 30 min. Tą vakarą naujienų portalui 15min.lt susisiekus su LSS asistente ryšiams su visuomene Simona Juočepyte, ši atsisakė komentuoti, ką LSS taryba svarstė ir kokius sprendimus priėmė.

LSS tarybos posėdžio sprendimu vienbalsiai patvirtintas pasitikėjimas Lietuvos studentų sąjungos prezidentu.„Mes visą svarstytą medžiagą, pateiksime protokole ir tą protokolą paskelbsime viešai, jis tikrai bus prieinamas pirmadienį mūsų svetainėje, prie visų dokumentų. Bus pateiktas šios tarybos visas protokolas ir visi liečiami klausimai“, – ketvirtadienio vakarą 15min.lt sakė S.Juočepytė.

Paklausta, ar posėdyje buvo kalbama apie į viešumą iškilusį D.Dikšaičio skandalą, S.Juočepytė atsakymo nepateikė, tik pakartojo, jog reikia laukti pirmadienio.

Tačiau pirmadienį LSS tinklalapyje internete pasirodė tik pranešimas spaudai, kuriame nieko apie tarybos poziciją dėl D.Dikšaičio veiksmų nebuvo rašoma.

Vis dėlto antradienį ryte tinklalapyje jau skelbiamas LSS tarybos sprendimas, susijęs su D.Dikšaičio veiksmais, – „Įpareigojimas LSS prezidentui“. Jame rašoma, kad LSS taryba vienbalsiai patvirtino pasitikėjimą LSS prezidentu. Be to, pripažįstama, jog viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija yra „kompromituojamo pobūdžio LSS atžvilgiu“, todėl D.Dikšaičiui nustatomos trys privalomos užduotys:

„Siekti, kad Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) kaina būtų pagrįsta ir proporcinga tiesioginėms LSP gamybos ir išdavimo organizavimo sąnaudoms bei sukuriamai pridėtinei vertei studentams. Užtikrinti, kad sumažėjus LSP mokesčių naštai, galutinė naujo pažymėjimo išdavimo ar galiojančio LSP pratęsimo kaina studentui mažėtų atitinkamai;

Toliau užtikrinti, kad lėšos, gautos už LSP gamybos ir išdavimo organizavimą, būtų panaudotos LSS tikslams ir uždaviniams realizuoti, ypač studentų atstovavimo kokybei gerinti, studentų teisių ir interesų gynybai efektyvinti Lietuvoje ir už šalies ribų bei kiekvienoje Lietuvos aukštojoje mokykloje atskirai;

Viešinti LSP gamybos ir išdavimo organizavimo procesą bei su juo susijusias veiklas, skelbti LSP lėšų panaudojimo ataskaitas, taip užtikrinant maksimalų skaidrumą ir kokybę.“

LSS skelbia, jog sąjungos taryba yra viena pagrindinių LSS veiklą koordinuojančių organizacijos struktūrų, kuri vykdo visas valdymo funkcijas tarp Konferencijų ir formuoja LSS politiką. Tarybą sudaro sąjungos prezidentas ir sąjungai priklausančių aukštųjų mokyklų studentų atstovybių prezidentai.

LSS taryboje buvo kalbama apie praėjusią savaitę „15min“ pasirodžiusį straipsnį „Studentų pinigai – masalas atstovybėms vilioti“, kuriame rašoma, jog D.Dikšaitis bandė persivilioti vienos aukštosios mokyklos studentų atstovybę iš konkurentės Lietuvos studentų atstovybių sąjungos, siūlydamas didesnes išmokas už išduodamus studentų pažymėjimus. Be to, internete paviešintame garso įraše girdėti, kaip D.Dikšaitis pašnekovui pareiškia dėsiąs pastangas, jog studentų pažymėjimai neatpigtų. „Ir mūsų bus pastangos, maksimalios pastangos dedamos, kad ta kaina nemažėtų“, – garso įraše sako D.Dikšaitis.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min