Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„STart 2011“: pusfinalis įveiktas

Konkurso akimirka
Vilniaus m. 3 apylinkės teismo nuotr. / Konkurso akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Balandžio 9 dieną Vilniaus miesto 3-ame apylinkės teisme buvo įveiktas ilgai lauktas tradicinio ELSA Lietuva (Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinės grupės) organizuojamo nacionalinės teisminio proceso inscenizacijos konkurso „STart 2011“ pusfinalio etapas, kurio metu studentai iš visų Lietuvos teisės universitetų turėjo puikią progą pritaikyti savo žinias ne tik teorijoje, bet ir praktikoje.

Tuo pačiu metu vyko du pusfinaliai. Kiekviename iš jų varžėsi po aštuonias geriausiai atrankiniame ture pasirodžiusias komandas: keturios komandos byloje atstovavo ieškovus, o kitos keturios – atsakovų poziciją. Burtai lėmė, kad abiejuose pusfinaliuose priešingose pozicijose susirungė vienas kito verti priešininkai, kurių galimybės buvo lygios – tą pabrėžė net ir teisėjai.

Po atkaklios kovos, ilgų teisėjų diskusijų bei svarstymų į finalą pateko trys Mykolo Romerio universiteto komandos: „compLexity“ (Tomas Černius ir Vaidotas Slavinskas), „Compari duo“ (Vytautas Treigys ir Vilius Sanda) ir „Ligretto“ (Eglė Klimavičiūtė ir Saulė Vilcinytė) bei trys Vilniaus universiteto stundentų komandos: „Gritytė, Varapnickas & Partners“ (Karolina Gritytė ir Tadas Varapnickas), „RV“ ( Gabija Grigalauskaitė ir Ieva Grabauskaitė) ir ELSA Vilnius lokalinės teisminio proceso inscenizacijos nugalėtojai – komanda „Lex ingenieux“ (Benas Poderis ir Arminas Banys).

Konkurso dalyviai, žiūrovai, organizatoriai labai džiaugėsi teisininkų profesionalų, užėmusių garbingas teisėjų komisjos vietas, pastabomis, patarimais.

Pirmajame pusfinalyje teisėjų kolegijai pirmininkavo advokatų kontoros „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ advokatė Joana Baublytė, o jai užduoti suktus ir sunkius klausimus konkurso dalyviams padėjo advokatų kontoros Tark, Grunte, Sutkiene ir partneriai advokato padėjėjas Mantas Gofmanas bei „Beniušis ir partneriai“ advokato padėjėjas Antanas. Jonikaitis.

Tokią pat kompetentingą komisiją galėjome atrasti ir antrajame pusfinalyje: komisijos pirmininkas buvo advokatas Agnius Pilipavičius iš jau minėtos advokatų kontoros Tark, Grunte, Sutkiene ir partneriai, o sprendžiant dalyvių likimus jam taip pat talkino „LAWIN Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai“ advokato padėjėja Lina Radavičienė ir advokato padėjėja Karina Kuizinaitė iš advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous”.

Ne vienas iš besivaržiusiųjų pabrėžė, kad šįkart teisėjai ne tik davė puikius patarimus ateičiai, bet ir mokėjo šiltai pabendrauti su dalyviais, numalšinti jų stresą pajuokavimais ar šypsenomis, kurių netrūko, ypač paskelbus laimėtojų vardus.

Kaip vėliau pasisakė dar ne vienas teisėjų kolegijos narys, šis konkursas, o kartu ir jo dalyviai yra verti profesionalų vardo, taip pat buvo pažymėta, jog su tokiais stipriais studentais būtų šaunu susitikti teismo posėdyje skirtingose barikadų pusėse.

Tokie puikūs žodžiai paskatino visas komandas dar stipriau ruoštis „STart 2011“ finalui, kuris įvyks balandžio 22-ąją dieną 17 val. Vilniaus m. 3 – ame apylinkės teisme. Nepraleiskite puikios progos pabūti žūtbūtinės kovos tarp geriausių studentų liudytojais ir pasigėrėti vienu didžiausiu ELSA renginiu!

Komentarai
Šioje istorijoje Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min