Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai-baikeriai apie važiavimą motociklu: galimybės neretai viršija taisykles

Motociklo fragmentas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Motociklo fragmentas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pavasaris daugumai studentų asocijuojasi su artėjančiomis atostogomis, pasisėdėjimais ant žolės ir kitais malonumais. Tačiau yra saujelė studentų, kuriems visa tai nublanksta prieš jų gyvenimo aistrą – motociklą. Turbūt jau supratote, kad kalbėsime apie baikerius. Jau dingus pirmąjam sniegui, Donelaičio gatvėje besimokantys ir gyvenantys pajuto, jog motociklų mylėtojų Kaune yra itin daug. Norėdami plačiau išsiaiškinti apie baikerius bei tikrai įdomų jų gyvenimą, kalbiname motociklų fanus – kaunietį Darių ir Vitalijų iš Kėdainių.

Dariau, gal gali papasakoti apie savo meilę motociklams – kada ir kaip ji prasidėjo?

Net nežinau nuo ko ir pradėti. Jaunystėje motociklu važinėjo tėvas, namuose visada buvo nuotraukų, o garaže dalių. Maža to, pamatydavau vieną kitą gatvėje. Be abejo, savo padarė ir baikerių renginiai, kuriuose lankėmės su draugais. Manau, kad neretas „varvino seilę“ per Bike Show Millennium, tačiau nedaugelis kažką nuveikė dėl savo svajonės. Pirmąjį „mocą“ įsigijau prieš ketverius metus. Šiuo metu važinėju trečiu.

Kas labiausiai patinka „mocuose“?

Darius: O kaip jums atrodo? „Mocas“ gali žavėti daugeliu dalykų. Vieniems patinka tai, jog nereikia mieste stovėti spūstyse, kitiems – adrenalinas. Neneigiu, kad atsiranda ir tokių, kuriems tiesiog patinka kieto vyruko įvaizdis. Juk galia, griausmas, greitis jaudina, bet nereikia šių dalykų statyti į pirmą eilę. Man asmeniškai patinka pats važiavimas, laisvė. Tai sunkiai nusakomas jausmas. Jums reiktų pamėginti. (šypsosi)

Toks užsiėmimas turi turėti ir neigiamų pusių. Gal gali įvardinti, kas pačiam labiausiai nepatinka?

Vitalijus: Nežinau tokių. O jei rimtai, tai nepatinka automobilių vairuotojų požiūris į motociklininkus. Dauguma motociklų vairuotojų net nelaikomi žmonėmis. Mūsų visuomenėje vis dar įsitvirtinęs, mano galva klaidingas, požiūris, kad nusipirkai motociklą – pirk ir karstą.

Kaip vertinate kitų vairuotojų požiūrį į baikerius?

Darius: Baikeris baikeriui nelygu. Manau, kad viskas būtų draugiškesnėje būsenoje, jeigu būtų mažiau idiotų ir daugiau supratimo. Internete pilna vaizdelių, kaip įvairūs nevispročiai nežmoniškais greičiais „skraido“ po Vilnių su „britva“. Maža to, atsiranda veikėjų, kurie praturtėję Anglijoje ar Airijoje, įsigyja prabangius motociklus ir tėškiasi į pirmą sieną. Tai smarkiai gadina statistiką ir atbaido kitus žmones. Dar gan didelė problema yra mažvaikiai su motoroleriais, kurie „nardo“ tarp kitų automobilių, visiškai nesisaugodami. Nuoširdžiai motociklus mylintys žmonės kelyje gerbia tiek save, tiek kitus.

Vitalijau, kelių metų būdamas ir kaip susidūrei su motociklais?

Dar į mokyklą nėjau, kai susidūriau, nes tėvas turėjo visokių „aparatų“. Žinoma, viskas prasidėjo nuo rusiškos technikos: įvairūs mopedai, „muravėjai“, „ižai“, „javos„ ir t.t. Pirmą dviratę priemonę įsigijau berods 12-kos metų, latvišką Stelą, paskui, po kelių metų, sekė Iz Planeta 5, o dar vėliau važinėjau lengvu sportiniu Honda NSR 125. Deja, jam trūko galios ir patvarumo, todėl dabar kurį laiką neturiu jokio.

Ar yra tekę patirti kokių traumų ir ar manai, kad šis pomėgis pavojingas?

Vitalijus: Laimei nieko rimto patirti neteko, nebent kojų nusideginimas į duslintuvą irgi yra trauma (juokiasi). Gyvenime viskas pavojinga. Gali ir gatve eidamas gaut per galvą, taigi čia ne ką pavojingiau. Manau, kad reikia važinėti su protu ir pamatuojant savo galimybes, kurios neretai viršija taisykles. (šypsosi)

Kiek visgi kainuoja meilė motociklams?

Vitalijus: Daug. Vistik motociklą reikia reguliariai prižiūrėti: keičiami tepalai, padangos, stabdžių skysčiai, stabdžių kaladėlės ir kita. O jeigu ką tik nusipikai motociklą, tai skirti pinigų reikia dar daugiau, kadangi tenka įsigyti visą būtiną įrangą – šalmą, aprangą ir panašiai. Maža to, reikia susirasti kur jį laikyti. Žinoma, išlaidos didėja, jei daug keliauji ir jeigu motociklas nelabai ekonomiškas. Palyginti su automobiliu, kuro sąnaudos yra gerokai mažesnės, tačiau pradedant tuo užsiiminėti teks nemažai investuoti.

Kaip baikeriai keliauja žiemą, kur deda motociklus?

Darius: O čia slidus klausimas. Labai priklauso nuo valstybės ir klimato. Pietuose sezonas yra atviras visus metus, tačiau šią žiemą mačiau baikerius net ir Norvegijoje. Labai ekstremalu. Lietuvoje taipogi vyksta varžybos tiek žiemą, tiek vasarą. Aš šaltuoju metų laiku naudoju tėvų garažą, o keliauti padeda viešasis transportas. Tuo tarpu klubų nariai neretai suvaro motociklus į „klubhausus“ ir sėda už automobilių vairo. Be abejo, kartais galima pamatyti ir kokį ekstremalą, žiemą važinėjantį su „liulka“ ir specialiomis padangomis.

Kaip toli yra tekę nukeliauti su motociklu? Ar planuojate/svajojate apie tolimesnes keliones?

Darius: Toliausiai esu nuvažiavęs iki Talino, tačiau tokiems tolimiems maršrutams kompanija susirenka daug sunkiau. Labai norėčiau nukeliaut į kalnus pasivažinėt, tačiau dabartinis mano „aparatas“ tam nelabai tinka – reiktų kažko galingesnio ir komfortabilesnio. Kelionei, ko gero, labiausiai tiks Skandinavija arba Vokietijos pietūs. Deja, kol kas tai tik svajonės.

Ką norite pasakyti mūsų skaitytojams, kurie svajoja apie motociklus?

Pirmyn. Niekas kitas už jus jūsų svajonių neįgyvendins.

15min.lt nuort. /Studis
15min.lt nuort. /„Studis“

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min