Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai jau gali pasirašyti paskolų sutartis

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Valstybinis studijų fondas (VSF) patvirtino studentų sąrašus, kuriems bus siūloma sudaryti valstybės remiamų paskolų ir valstybės paskolų sutartis. Patikrinęs pateiktus dokumentus, fondas atrinko 6134 studentų paraiškas valstybės remiamai paskolai gauti.

„Jau šiandien studentai, prisijungę prie savo anketos fondo interneto svetainėje, sužinos, ar jie kviečiami pasirašyti sutartį, ar ne“, – sakė Eglė Drungilaitė, Valstybinio studijų fondo Paskolų skyriaus vyriausioji specialistė.

Pasak fondo atstovės, iš viso buvo užregistruotos 6 772 paraiškos paskoloms gauti. Iš jų, 6 550 paraiškos valstybės remiamoms paskoloms ir 222 paraiškos valstybės paskoloms gauti. Tačiau 6,4 proc. prašymų paskoloms gauti nebuvo patenkinta, nes prašymus pateikę studentai nevykdė įsipareigojimo laiku mokėti įmokas už anksčiau sudarytas paskolų sutartis, neturėjo studento statuso, atsisakė paskolos arba buvo akademinėse atostogose, teigiama VSF pranešime.

Fondo duomenimis, patikrinus studentų pateiktus dokumentus, atrinkta 182 studentų paraiškų, kuriems siūloma sudaryti valstybės paskolos sutartis, ir 6 134 studentų paraiškos valstybės remiamoms paskoloms gauti. Bendra garantuojama suma valstybės remiamom paskolom gauti yra 30 085791 Lt. Valstybės paskoloms skirta 94 640 Lt.

Studentai, norėdami gauti valstybės remiamą paskolą, privalo per 20 darbo dienų kreiptis į pasirinktą banką dėl sutarties pasirašymo. Šiemet tokias paskolas teikia 4 bankai: DnB NORD bankas, Nordea, bankas SNORAS ir Swedbank.

Studentai gali kreiptis į bet kurį iš šių bankų, nepriklausomai nuo to, kuriame banke jis ėmė paskolą praėjusiais metais ar per kurį banką autorizavosi, jungdamasis prie prašymo–anketos. Tai pat reikia atkreipti dėmesį, jog bankų sąlygos skiriasi. Bendroji informacija yra skelbiama fondo tinklalapyje, tačiau konkrečias sąlygas galima sužinoti tik nuvykus į bankų skyrius. Paskolas galima imti litais arba eurais.

Studentas, eidamas į banką, su savimi privalo turėti asmens dokumentą. Jei į banką negali kreiptis pats studentas, tai gali padaryti jo įgaliotas asmuo (šiuo atveju bankui pateikiamas teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintas įgaliojimas).

Paskolos sutartys bus pasirašomos ne vėliau, kaip per tris dienas nuo dokumentų pateikimo bankui. Bankas turi teisę atsisakyti su studentu pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutartį, paaiškėjus faktams apie studento ankstesnių skolinių įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą. Pasirašius valstybės remiamos paskolos sutartį, pirmoji paskolos dalis bus
išmokėta per tris dienas.

Studentus, kviečiamus sudaryti valstybės paskolos sutartį (520 Lt), informacija pasieks elektroniniu paštu, kuris buvo nurodytas registracijos anketoje. Valstybės paskolos sutartims pasirašyti bus skirta 20 darbo dienų. Kada ir kur studentams reikės atvykti, fondas paskelbs interneto svetainėje www.vsf.lt.

Atvykdami pasirašyti sutarčių studentai privalo turėti asmens dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą pasirašyti sutartį. Studijų įmokos universitetus pasieks per 10 darbo dienų nuo sutarties pasirašymo.

Komentarai
Temos Paskola
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min