Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai jau gali pasirašyti paskolų sutartis

Studentai
Studentai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinis studijų fondas informuoja, kad nuo ketvirtadienio studentai gali pasirašyti valstybės remiamų paskolų sutartis su bankais.

 Studentai, kurie buvo pateikę prašymus valstybės remiamai ar valstybės paskolai gauti, prisijungę prie savo anketos fondo interneto svetainėje gali sužinoti, ar jiems yra skirta paskola.

Šį rudenį buvo užregistruotos 7683 paraiškos paskoloms gauti. „Tačiau beveik 5 proc. prašymų nebuvo patenkinti, – sakė Grita Sabaitienė, Valstybinio studijų fondo specialistė. – Priežastys įvairios: vieni studentai nevykdė įsipareigojimo laiku mokėti įmokas pagal anksčiau sudarytas paskolų sutartis, kiti net neturėjo studento statuso, buvo akademinėse atostogose, treti atsisakė paskolos arba neturėjo teisės gauti atitinkamos rūšies paskolos.“

Pasak specialistės, patikrinus studentų pateiktus duomenis, buvo atrinktos 7259 studentų paraiškos valstybės remiamoms paskoloms gauti ir 59 paraiškos valstybės paskolos sutartims sudaryti. Bendra prašomų valstybės remiamų paskolų suma viršija 36 mln. litų. Valstybės paskolų poreikis viršija 30 tūkst. litų.

Studentai, norintys gauti valstybės remiamą paskolą, privalo nuo spalio 13 d. iki lapkričio 11 d. kreiptis į pasirinktą banką dėl sutarties pasirašymo.

Studentas, eidamas į banką, su savimi privalo turėti asmens dokumentą. Jei į banką negali kreiptis pats studentas, tai gali padaryti jo įgaliotas asmuo pateikdamas teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą.

Paskolų sutartys bus pasirašomos ne vėliau kaip per tris darbo dienas nuo dokumentų pateikimo bankui. Bankas turi teisę atsisakyti su studentu pasirašyti valstybės remiamos paskolos sutartį, paaiškėjus faktams apie studento ankstesnių skolinių įsipareigojimų nevykdymą ar netinkamą vykdymą. Pasirašius valstybės remiamos paskolos sutartį, pirmoji paskolos dalis bus išmokėta per tris darbo dienas.

Valstybės paskolos sutartis studentai gali pasirašyti iki lapkričio 8 d. nustatytu laiku atvykę arba į fondą, arba į savo aukštąją mokyklą.

Komentarai
Temos Paskola
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min