Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai jau gali pateikti prašymus paskoloms gauti

Paskola
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Paskola
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinis studijų fondas studentų prašymus paskoloms gauti pradeda priiminėti nuo šiandien. Visi norintys gauti valstybės ir valstybės remiamas paskolas turėtų pateikti prašymą-anketą Fondo tinklalapyje iki rugsėjo 26 dienos.

Šį rudenį studentai galės gauti valstybės remiamas paskolas studijų kainai sumokėti, gyvenimo išlaidoms ir dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis.

Kaip jau skelbėme, už studentus, paėmusius valstybės remiamas paskolas studijų kainai sumokėti ir dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis, studijų metu palūkanas apmokės fondas. Paskolų gyvenimo išlaidoms išdavimo tvarka nesikeičia – studentai galės dalyvauti konkurse palūkanoms studijų metu apmokėti.

Į Valstybės remiamas paskolas pretenduoti gali aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų, antrosios pakopos, trečiosios pakopos studentai, taip pat studentai, studijuojantys pagal laipsnio nesuteikiančias studijų programas.

Paskolos studijų kainai sumokėti yra teikiamos metams – pavasarį šių paskolų studentai gauti nebegalės. Asmenis, kurie nėra įsitikinę, jog įstengs patys susimokėti už abu semestrus, kviečiame teikti prašymus paskolai gauti. Suteiktos, bet neišmokėtos paskolos bet kada galima atsisakyti.

Taip pat apie savo finansus pamąstyti kviečiame studentus, kurie dėl rotacijos gali netekti studijų krepšelio. Laiku pateiktas prašymas gauti valstybės remiamą paskolą gali padėti išvengti didelių problemų paaiškėjus rotacijos rezultatams. Pakartotinis konkursas paskoloms studijų kainai po rugsėjo 26 dienos nebus skelbiamas.

Imantys paskolas studijų kainai sumokėti studentai gali pasiskolinti tiek, kokia yra jų programos metinė studijų kaina. Paskola bus pervesta tiesiai į aukštosios mokyklos sąskaitą. Pirmoji paskolos dalis, lygi studento už rudens semestrą mokamai studijų kainai ar jos daliai, pervedama ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sutarties pasirašymo. Antroji paskolos dalis studento prašymu pervedama per 3 darbo dienas nuo prašymo pateikimo kredito įstaigai, bet ne vėliau kaip iki tų studijų metų pavasario semestro pabaigos.

Paskolos gyvenimo išlaidoms suma per vienerius studijų metus negali viršyti 50 BSI (bazinė socialinė išmoka) dydžių t.y. 6500 litų. Paskolos gyvenimo išlaidoms bus pervedamos į asmeninę paskolos gavėjo sąskaitą lygiomis dalimis kas mėnesį, bet ne vėliau kaip iki tų studijų metų liepos 1 dienos. Pirma šios paskolos dalis pervedama ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sutarties pasirašymo.

Paskolos dalinėms studijoms pagal tarptautines (tarpžinybines) sutartis pervedamos visa suma iš karto į asmeninę paskolos gavėjo sąskaitą per 3 darbo dienas nuo sutarties pasirašymo. Bendra paskolos suma per vienerius studijų metus negali viršyti 60 BSI dydžių (7800 Lt).

Studentai, įstoję iki 2009 m., gali teikti prašymus valstybės paskolai studijų įmokai mokėti (520 litų). Ją gauti turi teisę Lietuvos valstybinių aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos, vientisųjų studijų ir antrosios pakopos studentai, kurie moka nustatyto dydžio studijų įmoką. Valstybės paskola teikiama valstybės lėšomis, ji gali būti skirta studentui kas semestrą.

Numatoma studentų, kuriems bus siūloma sudaryti valstybės ir valstybės remiamų paskolų sutartis, sąrašų paskelbimo data – spalio 13 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min