Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai ragina ieškoti papildomų lėšų aukštajam mokslui

Studetai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Studentai ragina ieškoti papildomų lėšų aukštajam mokslui
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) kreipėsi į premjerą, švietimo ir mokslo ministrą bei parlamentines partijas ragindami ieškoti papildomo finansavimo aukštajam mokslui ir atsisakyti iki šiol egzistavusio principo, skirti finansavimą aukštajam mokslui pagal tais metais baigiančių mokyklas skaičių.

Oficialiame rašte organizacijos atkreipia dėmesį, jog pastaraisiais metais buvo vykdoma ydinga politika, kuomet finansavimas studijoms buvo mažinamas atsižvelgiant į baigiančių tais metais moksleivių skaičių. Anot studentų atstovų, tai lėmė, jog aukštosios mokyklos vietoj kokybės gerinimo, didesnį dėmesį skyrė viešųjų ryšių skyrių plėtrai.

„Studijų kokybės ir proveržio, nuolat mažindamas finansavimą, nepasieksi. Turime pagaliau parengti ilgalaikį planą ir prisiimti įsipareigojimą kasmet nuosekliai didinti finansavimą aukštajam mokslui, kito pasirinkimo nėra“, – sakė VU SA prezidentė Inga Kalpakovaitė.

Jai pritaria LSS prezidentas Paulius Baltokas – finansavimo susiejimas su baigiančių mokyklą mokinių skaičiumi iškreipia visą sistemą.

Studijų kokybės ir proveržio, nuolat mažindamas finansavimą, nepasieksi, – sakė VU SA prezidentė.

„Viena vertus, seniai aišku, jog „krepšelio“ sumos, siekiant studijų kokybės tikrai nepakanka, dėstytojų atlyginimai vargani. Kita vertus, toks skirstymas neatrodo racionalus, nes, jei pažiūrėsime į statistiką, tai pamatysime, jog kasmet daugėja į aukštąsias mokyklas stojančių ne iš karto po mokyklos baigimo, o po metų ar kelių pertraukos. Valstybės finansuojamų vietų skaičius sumažėjo 23,4%, stojančiųjų skaičius nemažėja taip žymiai kaip baigiančių mokyklas“, – teigė P. Baltokas.

Studentai taip pat atkreipia dėmesį, jog dabartinė studentų paramos sistema, Eurydice duomenimis, yra vertinama itin prastai. „Lietuvos studentų pajamos yra vienos mažiausių Europoje (Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro Studijų būklės apžvalgos duomenimis 2012 m. – 615 litų), o išlaidos studijoms – vienos didžiausių. Tik 21% studentų teigė, kad jiems pakanka gaunamų pajamų, siekiant padengti mėnesio išlaidas“, – teigiama studentų rašte.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė ir Lietuvos studentų sąjunga pabrėžia, jog dabartinis studijų finansavimas nesukuria prielaidų įgyvendinti vieno iš prioritetinių Bolonijos proceso tikslų – padidinti aukštojo mokslo prieinamumą. Nors šiemet, anot, Švietimo ir mokslo ministerijos finansavimas aukštajam mokslui nemažėjo, studentai yra įsitikinę, jog siekiamybė turėtų būti ne finansavimo dydžio išlaikymas, bet nuolatinis jo didinimas, nes tik tai sukurtų prielaidas Lietuvos aukštosioms mokykloms vykdyti tarptautinio lygio studijas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min