Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentai siunta: rezidentus į regionus ketina siųsti prievarta

Profilaktiškai pasitikrinti, ar nesergate prostatos vėžiu, ypač rekomenduojama vyrams, perkopusiems 50 metų.
Photos.com / Studentai pasipiktino ministro planu išsiųsti juos į kaimus.
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos studentų sąjunga (LSS), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Studentų atstovybė ir Rezidentų tarybą kreipėsi į sveikatos apsaugos, švietimo ir mokslo ministrus bei Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetą reikšdami susirūpinimą dėl rezidentūros finansavimo tvarkos pokyčių.

Didžiausią susirūpinimą studentams kelia Sveikatos apsaugos ministerijos pasirinktas kelias spęsti netolygų sveikatos priežiūros specialistų pasiskirstymą Lietuvoje.

Kovo pabaigoje ministerija informavo, kad nuo rugsėjo 1-osios dviem svarbiausioms rezidentų ruošimo bazėms – LSMU ligoninei Kauno klinikoms ir Vilniaus universiteto ligoninei Santariškių klinikoms – bus skiriamas dvidešimčia procentinių punktų mažesnis finansavimas. 

Su studentais nesitarė

Taip siekiama gydytojus rezidentus supažindinti su sveikatos apsaugos įstaigomis esančiomis ne Vilniaus ar Kauno miestuose. Universitetai taip pat raginami sudarant rezidentų kalendorinius planus numatyti rezidentūros profesines praktikas respublikos rajonų sveikatos priežiūros įstaigose.

Priverstinai į regioninę ligoninę išsiųstas rezidentas neišspręs gydytojų trūkumo problemos, - sako I.Girčytė.

„Viena iš labiausiai šiuo klausimų suinteresuotų grupių – studentai – į diskusijas dėl rezidentų ruošimo nebuvo įtraukti ar buvo įtraukti per mažai. Šiuo metu dar nėra paruošti ilgalaikiai rezidentų praktikos planai regionuose, o skubotas jų ruošimas sukurs socialinę atskirtį tarp į regionus siunčiamų ir nesiunčiamų studentų. Dėl šios priežasties kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydami sustabdyti įsakymo dėl finansavimo galiojimą ir atnaujinti diskusijas įtraukiant visas suinteresuotas šalis“, – sako LSS prezidentas Paulius Baltokas.

LSMU Studentų atstovybės prezidentė Izabelė Girčytė primena, kad rezidentas yra gydytojo mokinys, o jo teikiama sveikatos priežiūros paslauga gali būti vykdoma tik vadovo priežiūroje.

„Priverstinai į regioninę ligoninę išsiųstas rezidentas neišspręs gydytojų trūkumo problemos. Esame susirūpinę dėl tokio priverstinio išsiuntimo padarinių tiek rezidentų praktikos, tiek sveikatos priežiūros kokybei“, – teigia I. Girčytė.

Lietuvos studentų sąjunga, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Studentų atstovybė ir Rezidentų taryba pabrėžia, kad siekiant kompensuoti medikų stygių regionuose ir diegti patvarią,  studentams patrauklią bei valstybės poreikius tenkinančią sistemą turi būti kuriamas nuoseklus procesas, o ministerijos pasirinktas problemos sprendimo būdas minėto tikslo nesiekia, atvirkščiai, kuria mechanizmą, negarantuojantį kokybiškos ir socialiai teisingos medikų ruošimo sistemos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min