Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentams dar teks pakentėti

Prasčiausiai gyvena Taikos pr. esančiame KU bendrabutyje įsikūrę studentai.
I. Ozturhan nuotr. / Pastačius naują bendrabučių kompleksą, iš senųjų bendrabučių bus iškeldinti studentai, o pastatai greičiausiai parduoti.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau septynerius metus besitęsiantis Klaipėdos universiteto bendrabučių statybų projekto įgyvendinimas, regis, apčiuopiamesnis gali tapti tik kitąmet. Viliamasi, kad kovą galėtų prasidėti statybos. Kol derinami detalieji planai ir projektai, studentai gyvena antihigieninėmis sąlygomis.

Praėjusią savaitę Klaipėdos visuomenės sveikatos centro, atlikusio bendrabučių patikrinimą, ataskaitoje nurodyta, kad higieninė būklė neatitinka higienos normos reikalavimų ir nesikeičia jau keletą metų. Bendrabučiuose nuo sienų trupa dažai, atsilupę tapetai, susidėvėję baldai ir t. t.

Kalbėdamas apie gyvenimo sąlygas Klaipėdos universiteto bendrabučiuose, esančiuose Taikos prospekte ir Malūnininkų gatvėje, universiteto rektorius Vladas Žulkus sakė, kad situacija kol kas ir nesikeis, nes stinga finansavimo: „Mes negalime investuoti, nes neturime tiek savo lėšų, o Švietimo ir mokslo ministerija pinigų neskirs, nes universiteto pastatai yra perduoti Turto bankui.“ Numatyta, kad Turto bankas universitetui pastatys naują bendrabutį, o dabartinius bendrabučių pastatus universitetas perduos Turto bankui. 

Laukia Turto banko žingsnių

Dar spalio mėnesį detalusis teritorijos planas svarstytas uostamiesčio savivaldybėje. Po Kultūros paveldo departamento atstovų pastabų dėl per didelio naujojo bendrabučio komplekso pastatų aukštingumo (numatomi keturi aukštai – red.) ir atstumo nuo senųjų rektorato pastatų vyko projekto koregavimo darbai.

V.Žulkus su tokiomis pastabomis nesutiko ir tikino, kad detaliojo plano ir projekto derinimas eina į pabaigą, liko vos keletas techninių smulkmenų. „Dar vis sprendžiamos pinigų skolinimosi problemos iš Vyriausybės. Tai ne mūsų, o Turto banko projektas, kurio vertė – 25 milijonai. Universitetas savo pastatus yra perdavęs Turto bankui, mes tik laukiame, kada jis pradės vykdyti įsipareigojimus“, – situaciją komentavo universiteto vadovas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min