Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studentų bendrabučius atnaujino 26 valstybinės aukštosios mokyklos

Studentų bendrabučiai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Studentų bendrabučiai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybinis studijų fondas (VSF) praneša, kad studentų bendrabučius atnaujino 26 valstybinės aukštosios mokyklos. Fondas Švietimo ir mokslo ministro patvirtintos Aukštųjų mokyklų studentų bendrabučių atnaujinimo programos (II etapas) įgyvendinimui skyrė 30 mln. litų.

„Nors programa buvo patvirtinta 2010 m. birželio mėnesį, o įgyvendinti ją pradėta antroje metų pusėje, aukštosios mokyklos spėjo laiku atlikti darbus ir panaudojo 99,7 proc. joms skirtų lėšų“, – sakė Milda Naujokaitė, Valstybinio studijų fondo vyriausioji specialistė. Per dvidešimt Nepriklausomybės metų – tai didžiausia investicija į studentų, gyvenančių valstybinių aukštųjų mokyklų bendrabučiuose, gyvenimo kokybę.

Įgyvendinant studentų buities sąlygoms gerinti skirtą programą, 2010 metais buvo atnaujintos 74 bendrabučių vidaus patalpos. Iš viso aukštosios mokyklos atnaujino virš 48 tūkst. kvadratinių metrų patalpų ir pakeitė beveik 6 tūkst. kvadratinių metrų langų.

Šioje programoje prioritetas buvo skiriamas studentų asmens higienos priežiūros, maisto gaminimo sąlygų pagerinimui bei higienos normas atitinkančio mikroklimato sukūrimui. Buvo investuojama į sanitarinių mazgų, virtuvių ir kitų vidaus patalpų atnaujinimą, keičiami susidėvėję langai.

Pagal šios kompleksinės programos reikalavimus universitetai bei kolegijos bendrabučių atnaujinimui turėjo skirti ne mažiau kaip 5 proc. savų lėšų nuo programoje nustatytos fondo skirtos sumos. „Akivaizdu, kad aukštosios mokyklos rūpinasi studentų gyvenimo sąlygomis – kai kurios iš jų investavo net tris kartus daugiau nuosavų lėšų, nei buvo numatyta programoje“, – sakė M.Naujokaitė.

Pasak specialistės, buvo planuota, kad aukštųjų mokyklų indėlis sieks 1,5 mln. litų, bet susumavus rezultatus paaiškėjo, kad iš viso jos panaudojo daugiau nei 1,7 mln. litų nuosavų lėšų. Tai rimta paraiška tolimesniems bendrabučių atnaujinimo darbams aukštosiose mokyklose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min