Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar lengva studentui gauti darbą?

Studentė.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Studentė.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Darbdaviai ir darbuotojai pripažįsta, kad priimant žmogų į darbą didžiausias dėmesys kreipiamas į kandidato darbo patirtį, įgytą kvalifikaciją, jo turimus gebėjimus. O kokių galimybių gauti darbą turi dar neturintys patirties ir neįgiję išsilavinimo studentai?

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad įsidarbinant darbuotojų studijos vertinamos dvejopai.

Studijos vertinamos palankiai

Dalis tyrime dalyvavusių asmenų teigia, kad darbo pokalbio metu jų studijos buvo įvertintos kaip pliusas, teigiamas dalykas, nes bylojo apie naujausių žinių ir teorijų žinojimą, savo specialybės išmanymą. Svarbiausias dalykas, studentui norint įsidarbinti, yra vadovo požiūris ir susitarimas dėl lankstesnio darbo grafiko. O gebėjimas derinti studijas ir darbą, pasak respondentų, jau pačių dirbančiųjų reikalas, priklausantis nuo jų pačių prioritetų, atsakomybės ir požiūrio.

Paklausti, ar pradėjus dirbti pakito jų studijų rezultatai, pusė studentų atsakė, kad neįvyko jokių pokyčių – jų rezultatai nei pagerėjo, nei suprastėjo. Penktadalis CVbankas.lt apklaustų studentų ėmė praleisti daugiau paskaitų, nes darbas pasidarė įdomesnis nei studijos, o 10 proc. respondentų pažymiai suprastėjo. Vis dėlto yra ir tokių studentų (15 proc.), kuriuos darbas paskatino labiau stengtis – jie ėmė labiau mokytis, taigi studijų rezultatai pagerėjo.

Studijuoji? Darbo negausi

Kita dalis CVbankas.lt tyrime dalyvavusių asmenų teigia, kad darbdaviai nenoriai priima studentus į darbą. Pagrindinė priežastis – nenoras ar neturėjimas galimybių sudaryti sąlygų, kad studentas galėtų išeiti į paskaitas darbo metu. Pasak respondentų, neretai jau pirmojo darbo pokalbio metu nebaigtos studijos pakiša koją ir toliau studento kandidatūra įsidarbinti nebesvarstoma. Patys studentai taip pat įžvelgia sunkumų (dirbant nepavyksta išeiti į paskaitas, nelieka laiko mokytis), tačiau akcentuoja, kad vis dėlto viskas priklauso nuo asmens požiūrio – norint ir stengiantis viskas įmanoma.

Daugiau Studentų blogo naujienų rasite čia.

Komentarai
Temos Darbas, Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
KALĖDINIŲ DOVANŲ GIDAS
Parašykite atsiliepimą apie 15min