Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiau nei 15 tūkstančių studentų tapo bankų įkaitais

I.Vareikytė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / I.Vareikytė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) reaguodama į paskelbtas bankų siūlomų paskolų studentams sąlygas kreipėsi į LR Finansų ministrę I. Šimonytę prašydama dar kartą peržiūrėti garantijos sutarčių su bankais dėl valstybės remiamų paskolų studentams teikimo sąlygas.

LSAS taip pat kreipėsi į LR Ministrą Pirmininką A. Kubilių bei LR Seimo Pirmininką A. Valinską, prašydama spręsti susidariusią situaciją, kai daugiau nei 15 tūkst. studentų, įstojusių į mokamas vietas liko apgauti, teigiama LSAS pranešime.

Finansų ministerija šiandien paskelbė duomenis, jog paskolų litais palūkanų dydis šiai dienai būtų nuo 9,88 iki 11,03 proc., eurais – nuo 3,37 iki 3,87 proc. LSAS vertinimu šios sąlygos yra bene dvigubai prastesnės, nei buvo iki šiol, kai paskolos studentams buvo teikiamos per Valstybinį mokslo ir studijų fondą.

Daugiau nei 15 tūkst. studentų, kurie skolinimosi sąlygas sužinojo jau pasirašę studijų sutartis su aukštosiomis mokyklomis, turės arba nepalankiomis sąlygomis skolintis iš komercinių bankų, arba likus kelioms savaitėms iki studijų rasti nemažas lėšas įmokoms. Kalbėjo I.Vareikytė.

„Studentai, remdamiesi atsakingų pareigūnų pažadais, kad paskolų sistema bus ne prastesnė nei buvo iki šiol, rinkosi mokamas studijų vietas. Deja, daugiau nei 15 tūkst. studentų, kurie skolinimosi sąlygas sužinojo jau pasirašę studijų sutartis su aukštosiomis mokyklomis, turės arba nepalankiomis sąlygomis skolintis iš komercinių bankų, arba likus kelioms savaitėms iki studijų rasti nemažas lėšas įmokoms“, – komentuoja LSAS prezidentė Indrė Vareikytė. Anot jos, šios aplinkybės turės įtakos studentų apsisprendimui, ar studijuoti.

Kad dėl skubotų ministerijos veiksmų nenukentėtų studentai, LSAS ragina Seimą, Vyriausybę ir Finansų ministeriją rasti palankiausią studentams sprendimą siekiant išspręsti susidariusią situaciją. Atsakingi pareigūnai turėtų ir toliau ieškoti geriausio sprendimo palūkanų atžvilgiu. LSAS yra ne kartą išsakiusi poziciją, jog užtikrinti palankias skolinimosi sąlygas studentams valstybė galėtų plėtodama valstybinę paskolų sistemą, kompensuodama palūkanas arba ieškodama kitų sprendimų.

LSAS taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad kur kas didesnės šalys nei Lietuva atsisako paskolų sistemos studentams. JAV šiuo aspektu yra realus pavyzdys, kai šioje šalyje buvo atsisakyta bankinių paskolų studentams, kadangi tai ne tik užkrovė didelius įsiskolinimus studijuojančiam jaunimui, bet ši sistema labai ženkliai prisidėjo prie ekonominio nuosmukio.

Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisijunk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalinkis patirtimi su kitais studentais.

 Studentų BLOG`o narių rašinius ir NeTiks TV reportažų galite rasti čia.

Daugiau NeTiks TV reportažų žiūrėkite čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min