Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvi svajonės (nuotraukos)

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjęs savaitgalis pasitaikė gana lietingas, bet nešaltas ir su protarpiais išlendančia saule (kas džiugino labiausiai). Dvi laisvos dienos! Visiškai visiškai: be jokių nebaigtų darbų vykdymo ar paskutinės nakties mokymosi. Pirmas žingsnis šeštadienį išlipus iš lovos – „Litexpo“.

Kasmetė baldų paroda kaip visada pritraukė daugybę žmonių. Ištisos šeimynos traukė iš vieno salės galo į kitą, nuo vienų gražuolių sofų prie kitų. Mano žvilgsnį prikaustė Vilniaus dailės akademijos studentų baldai (ar tikrai galiu juos vadinti baldais?). Jie atrodė kažkur va taip:

Redos Barkauskaitės nuotr./Vilniaus dailės akademijos studentų baldai.
Redos Barkauskaitės nuotr./Vilniaus dailės akademijos studentų baldai.
Redos Barkauskaitės nuotr./Ar neįdomūs sprendimai krizės metu?
Redos Barkauskaitės nuotr./Ar neįdomūs sprendimai krizės metu?

Argi neįdomūs sprendimai krizės metu?..

Toliau vaizdai ir žavėjo, ir piktino (kodėl taip brangu?), ir visiškai nepatiko, o kai kurie tiesiog nesudomino. Bet idėja patiko: galėjau lėtai slankioti ir svajoti apie savo (tolimą) ateitį, kada svajonės bus pasiekiamos lengva ranka (tfu tfu tfu). Pavyzdžiui, kada galėsiu įsigyti tokią lovą.

Redos Barkauskaitės nuotr./Gal norėtumėte įsugyti tokią lovą?
Redos Barkauskaitės nuotr./Gal norėtumėte įsigyti tokią lovą?

Tikrai žinau, kad studentai tokiose nemiega. Ir netgi po labai labai įtemptų svarstymų pamaniau, kad tikriausiai niekada ir nemiegos. Tokią lovą studentas galėtų nusipirkti, jei:

1. Ketverius metus gautų padidintą stipendiją ir neišleistų nei lito;
2. Mokytųsi ir dirbtų, o uždirbtus pinigus kauptų tokiai lovai;
3. Nusipirkęs lovą ją tuojau parduotų supratęs, kad neturi kur jos statyti – bendrabučio kambarys per mažas, o nuosavas būstas – jo tiesiog nėra;
4. Eilinis studentas tokios lovos nenusipirks;
5. Kiekvienam studentui lemta išbandyti kiečiausias spyruokles, kad baigęs universitetą stuburo traumas gydytų tokioje lovoje.

Kita mano stotelė šeštadienį – knygynas. Ar matėt kada mažiau kainuojančių knygų? Aš nemačiau, gal todėl nusipirkau dvi, o paskutinę minutę pasigriebiau ir trečią. Ta trečioji buvo ta, kurios pusę perskaičiuosi ir pykau, ir niršau, vėl nusiraminau, paskui susinervinau, o galiausiai nuėjau užsiplikyti raudonos arbatos. Reikia šiokios tokios pertraukos.

Ta knyga – Ray Bradbury „451 laipsniai Farenheito“. Apie cenzūrą ir knygų deginimą. Šita knyga prieštaravo net tolerantiškiausiems mano įsitikinimams. Negaliu nepacituoti:

„Knygos nieko nesako! Nieko, ko galėtum pasimokyti ar kuo tikėtum. Grožinės rašo apie neegzistuojančius žmones, fantazijos padarus. O ne grožinės – dar blogiau: vienas profesorius išvadina kitą idiotu, vienas filosofas rėkdamas kanda kitam gerklę. Visi blaškosi, kabina žvaigždes ir nori užgesinti saulę. Lieki kaip ant ledo.“

Pirma pusė knygos maždaug tokia. Antroji dalis – vieno gaisrininko siekis išsaugoti knygas. Nuo 77 puslapio imu rimti. Vis dėlto autorius ne visiškas teroristas. Vienas mano labai gerbiamas dėstytojas apie Ray Bradbury sakė: „ Man jis nepatinka. Negana to – aš juo šlykščiuosi. Bet ar galiu pasakyti, kad jis ne genijus? Negaliu.“

Šlykščiai teisinga knyga, kuri privertė visą šeštadienio vakarą mąstyti apie cenzūrą. Apie ją gal kitą kartą?

O paskui pagalvojau, kad Ray Bradbury ir baldų paroda yra nuostabus derinys: svajonė, kurią gal kada nors pasieksiu. Nusipirkti minėtąją lovą ir sutvarkyti nebaigtus tvarkyti reikalus, susijusius su knygų naikinimais ir draudimais.

Redos Barkauskaitės nuotr./Vienas mano labai gerbiamas dėstytojas apie Ray Bradbury sakė:  Man jis nepatinka. Negana to  aa juo alykačiuosi. Bet ar galiu pasakyti, kad jis ne genijus? Negaliu.
Redos Barkauskaitės nuotr./Vienas mano labai gerbiamas dėstytojas apie Ray Bradbury sakė: „ Man jis nepatinka. Negana to – aš juo šlykščiuosi. Bet ar galiu pasakyti, kad jis ne genijus? Negaliu.“

 

Redos Barkauskaitės nuotr./Iatrauka ia knygos.
Redos Barkauskaitės nuotr./Ištrauka iš knygos.

Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisijunk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalinkis patirtimi su kitais studentais.

Studentų BLOG`o narių rašinius galite skaityti čia.

 
 
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min