Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunieji Europos žurnalistai apdovanoti Stambule

Rašiklis švirkštas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Rašiklis švirkštas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Radijo reportažas apie tai, kaip liaudies šokiai padėjo nutiesti tiltą tarp Belgijos ir Bulgarijos, žvilgsnis į Lenkijos įstojimo į Europos Sąjungą poveikį Europos darbo rinkai, Kosovo*, kaip kylančio Europos kultūros centro, portretas – tokie buvo šių metų Europos jaunųjų žurnalistų konkurso apdovanojimų pranešimai, atkreipę vertinimo komisijos dėmesį ir apdovanoti specialiais prizais.

Po kelių mėnesių laukimo trys 2010-ųjų metų konkurso specialiųjų prizų laimėtojai buvo paskelbti Stambule gegužės 11 d. Vladislovas Velenas iš Bulgarijos už originaliausią pranešimą, Prune Antoine iš Prancūzijos už geriausią tyrimą ir Verena Ringler iš Austrijos už geriausią žurnalistinį stilių buvo atrinkti iš trisdešimt penkių nacionalinių laureatų ir galės pasirinkti kelionę į bet kurią Europos šalį už 3000 eurų, teigiama išplatintame pranešime. Šiuos tris nugalėtojus atrinko iš Briuselio korespondentų ir ankstesnių Europos jaunųjų žurnalistų konkursų laimėtojų sudaryta komisija, vertinusi nacionalinių nugalėtojų straipsnius.

Alexandra Cas Granje, Europos Komisijos generalinio plėtros direktorato vadovė Kroatijai, buvusiajai Jugoslavijos Respublikai Makedonijai, Turkijai ir Islandijai, taip apibūdino nacionalinius ir specialiųjų prizų nugalėtojus: „Šie įkvepiantys jaunieji žurnalistai parodė didelį atsidavimą ir atskleidė požiūrių įvairovę, taip išplėsdami mūsų viziją apie tai, ką Europa reiškia šiandien“.

Tretieji Europos jaunųjų žurnalistų apdovanojimai vyko nuo 2009-ųjų metų spalio iki 2010-ųjų vasario ir sulaukė virš 1000 straipsnių, reportažų iš visos Europos. Tarp jų – šešiolika lietuvių žurnalistų straipsnių, rašinių. Konkursas kvietė 17-35 metų amžiaus žurnalistus ir studentus parodyti Europos Sąjungos plėtrą kūrybiškai ir skatinant susimąstyti. Konkurse dalyvauti galėjo Europos Sąjungos šalių narių, šalių kandidačių (Kroatijos, Turkijos, Buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos) bei potencialių šalių kandidačių (Albanijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Juodkalnijos, Serbijos ir Kosovo*) ir, pirmą kartą – Islandijos piliečiai.

Nacionaliniai laureatai šiemet vyko į Stambulą ir gegužės 11 dieną dalyvavo baigiamojoje konferencijoje. Nacionaliniai nugalėtojai buvo išrinkti kiekvienos dalyvaujančios šalies vertinimo komisijos. Lietuvos nacionaline nugalėtoja buvo išrinkta Vija Pakalkaitė su straipsniu „Bankroto turizmas: dėl skolų palikti tėvynę“, kuriame diskutuojama apie tai, jog neįteisinus galimybės bankrutuoti fiziniam asmeniui Lietuvoje, tą galima padaryti persikėlus į kitą Europos Sąjungos šalį.

Baigiamojoje konferencijoje laimėtojai diskutavo įvairiais klausimais, susijusiais su Europos Sąjungos plėtra, įskaitant Turkijos narystės Europos Sąjungoje perspektyvas ir žiniasklaidos vaidmenį palengvinant nuolatinį dialogą dėl Europos Sąjungos plėtros visoje Europoje.

Komentarai
Temos Stambulas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min