Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai pinigai ne tik piniginėje

Pinigų paroda.
„Scanpix“ nuotr. / Pinigų paroda.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš keletą dienų teko susipažinti su labai įdomiais žmonėmis – Lietuvos kolekcionieriais. Pagalvojau, kaip smagu būtų gyventi su labai konkrečiu tikslu, pavyzdžiui, užsibrėžti per trejus metus įsigyti labai retą pašto ženklą ar susitaupyti pinigėlių naujai monetai, kurios itin trūksta puoselėjamai kolekcijai.

Kauno medicinos universiteto ketvirtakursė Monika renka monetas nuo penkerių. Sako, kad pirmasis pinigėlis buvo paprasta rusiška moneta, kuri buvo ir Lietuvos valiuta (tuo metu). Kažkuo sužavėjo tada dar mažą mergaitę.

Monika: Kaip šiandien pamenu – saugojau tą monetą. Turėjau tokią drožinėtą skrynutę, į kurią dėdavau visus didžiausius savo turtus. Įsidėjau ir pinigėlį. Kasdien labai atsargiai apžiūrėdavau ir padėdavau atgal. Iš tikrųjų toks ritualas išliko iki šiandien – bent kartą per savaitę peržiūriu kolekciją. Žinoma, tai jau nebe vienas eksponatas – monetų šiandien turiu apie 200. Vienas dovanojo, kitas gavau derybų būdu, trečias pirkau. Kai kurios labai brangios! (juokiasi)

Kodėl būtent monetos? Kodėl ne kiti daiktai?

Kaip šiandien pamenu – saugojau pirmąją monetą. Turėjau tokią drožinėtą skrynutę, į kurią dėdavau visus didžiausius savo turtus. Įsidėjau ir pinigėlį. Kasdien labai atsargiai apžiūrėdavau ir padėdavau atgal. Toks ritualas išliko iki šiandien – bent kartą per savaitę peržiūriu kolekciją.

Monika: Nežinau, kodėl būtent jos. Būdama maždaug penkiolikos metų pamačiau, kad esu surinkusi gana nemažą kolekciją, todėl nusprendžiau pasidomėti tų geležiukų istorija ir viską surašyti sau į sąsiuvinį. Nuo to laiko užkibau. Surašinėju iki šiol. Nors logiško paaiškinimo „kodėl?“ tikrai nesulauksit.

Kokia moneta atsiėjo brangiausiai ir kokios šalys pirmauja tavo kolekcijoje?

Monika: Brangiausia kainavo 169 eurus. Man, kaip studentei, tokie pinigai už metalo gabaliuką atrodė milžiniški, bet sportinio intereso pagauta nusipirkau aukcione. Tiesa, ji nėra mano mieliausia. Mieliausi yra senesni Lietuvos pinigai. Aš – grynakraujė patriotė. Kolekcijoje pirmauja mūsų kaimynė Rusija – tikriausiai nenustebs niekas. Pirmas dalykas – to krašto monetų gauti lengviausia. Antras dalykas – jos gana pigiai kainuoja. Ir trečia – metus studijavau Maskvoje,todėl jaučiu šiek tiek sentimentų šiai šaliai ir nespjaunu į jų buvusių valiutų perliukus.

Kokia tokios kolekcijos prasmė?

Monika: Supranti, tiesiog labai gera. Nejau neturi kokio nors hobi? Piešti, dainuoti, šokti, jodinėti.. Kolekcionavimas yra vienas iš hobi. Kažkokioj knygoj skaičiau, kad žmogus geriausiai funkcionuoja tada, kai išsamiai nagrinėja ir domisi bent vienu dalyku. Tada jo smegenys dirba aktyviau nei to, kuris internete kasdien tik perskaito naujienas, peržvelgia viską, bet realiai dažniausiai neišmano nieko. Esu įsitikinusi, kad apie monetas galėčiau diskutuoti valandų valandas net su didžiausiais kolekcionieriais.

Studijuoji mediciną, renki monetas, dar, kiek žinau, dainuoji Muzikiniame teatre. Ką dar praleidau?

Monika: Tikriausiai beprotišką pomėgį tapyti, keliauti, skaityti, miegoti, miegoti, miegoti. (šypsosi) Trūksta tik miego – daugiau tikriausiai nieko. Na, dar vienos kitos monetos. Ar jau sakiau, kad su vienu vengru deriuosi dėl vienos labai prašmatnios monetos? Jis prašo 500 eurų, gaila, negaliu jam tiek pasiūlyti. Ir visai nenoriu. Todėl pasirinkom derybų būdą. Žinai, iš ko deramės? Susikirtom, kas laimės futbolo čempionatą. Dabar sėdžiu ir mintyse meldžiuosi, kad tik jis nebūtų teisus.

Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisijunk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalinkis patirtimi su kitais studentais.

Studentų BLOG`o narių rašinius galite skaityti čia.

 
Komentarai
Temos Studentas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min