Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prisiminkime savo Močiutes

Vyresnioji karta
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Senoji karta
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pastaroji savaitė, kaip beveik ir kiekviena, pilna įvykių. Vienas iš jų svarbus gal labiau universitetinei visuomenei (ypač Vytauto Didžiojo universitetui), o Motinos Diena – kiekvienam iš mūsų.

Gėlės Močiutėms, Mamoms, ir ne vieno iš mūsų klausimai joms apie jų nueitą gyvenimo kelią, prisiminimai, kad paskui atminimas apie jas nenuskęstų visa naikinančio laiko bangose.

Mano Močiutės kelias susijęs ir su Vytauto Didžiojo universitetu. VDU man turėjo tam tikrą šventumo aureolę. Jį baigė mano vyresnės seserys, abi apsigynė mokslinius darbus. Bet didžiausią įspūdį man darė Močiutė Vincenta Morkūnienė, kuri 1936 m. baigė senąjį Universitetą cum laude (t.y. su pagyrimu), įgijo gydytojos stomatologės diplomą, net 44 metus gydė dantis ir suaugusiems, ir vaikams.

Teko sutikti žmonių, kurie džiaugėsi, kad prieš 40 metų gydytojos Morkūnienės įdėta plomba neiškrito ligi šiol. Tai ji mane mokė „Gaudeamus igitur“, kaip ir kadaise savo vaikus... Ne man vienai ji imponavo tvirta valia, pareigingumu,  rūpestingumu ir atjauta. Šiemet jai sukaktų 100 metų. Prisimenu, kai buvo minima 75 metai nuo VDU įkūrimo, iškilmėse dalyvavo ir Močiutė, 88 metų senučiukė. Stebėtina, kad kartu su studentais Močiutė atėjo visą kelią iš Kauno arkikatedros į Universitetą. Visa tarsi švytėdama.

Ji mirė 96 metų, būdama šviesaus proto, stoiškai pergyvenusi dukters, kėdainiečių mylimos gydytojos stomatologės Vidos Aurelijos, sūnaus, medicinos mokslų daktaro Remigijaus Orūno ir savo vyro Marijono mirtį. 

Studentų BLOG`as neriboja tavo laisvės. Jei tu aktyvus studentas, tau rūpi studentiškos aktualijos bei problemos, jei tu fotografuoji, rašai, filmuoji – prisijunk prie mūsų ir aktyviai reikšk savo nuomonę, pasakok apie savo nuotykius, dalinkis patirtimi su kitais studentais.

Studentų BLOG`o narių rašinius ir NeTiks TV reportažų galite rasti čia.

Daugiau NeTiks TV reportažų žiūrėkite čia.       

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min